Ferhan Şensoy'dan Çok Ağır Sözler

Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden biri olan Ferhan Şensoy, Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyonda tutuklanan 11 çalışana hitaben bir mektup yazdı.

Ferhan Şensoy'dan Çok Ağır Sözler
Ferhan Şensoy'dan Çok Ağır Sözler Nilay Işık
Bu içerik 1689 kez okundu.

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanan 11 çalışana hitaben bir mektup yazan usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, ifadeleri ile bir hayli dikkat çekti.

FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri gerekçesi öne sürülerek tutuklanan ve 69 gündür iddianamenin hazırlanmasını bekleyen Cumhuriyet çalışanlarına mektup yazan Şensoy, son derece ağır cümleler kurdu.

İddianamenin 69 gün geçmesine rağmen halen yazılmadığına dikkat çeken ünlü oyuncu, Cumhuriyet çalışanlarının tutuksuz yargılanmalarının önündeki engeli anlayamadığını açıkladı. Cumhuriyetçilerin bir yere kaçmayacaklarını ve Cumhuriyet'in bekçisi olduklarını hatırlatan Şensoy, iki ayı aşkın süredir Silivri'de hapis yatan dostlarının direnişinin kendisine umut verdiğini fakat sevinç vermediğini ifade etti.

Mektubunun devamında dünyaca ünlü bir tiyatro oyunu olan ve beklenenin gelmemesini konu edinen 'Godot'yu Beklerken' isimli esere referans veren Şensoy, 69 gündür beklenen iddianamenin gelmeyeceğini çünkü ortada iddia edilecek suçun ve suçlamanın bulunmadığını söyledi.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

EDHO Hakkında Açıklama Geldi
 
ferhan şensoy ferhan şensoy godot ferhan şensoy godot'yu beklerken ferhan şensoy mektup cumhuriyet cumhuriyet çalışanları iddianame
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500