Fırtına Öncesi Son Sessizlik

'Kış Uykusu' filmi ile Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın, 'Ahlat Ağacı' isimli yeni filmini seyirci ile buluşturmaya hazırlandığı öğrenildi.

Fırtına Öncesi Son Sessizlik
Fırtına Öncesi Son Sessizlik Nilay Işık
Bu içerik 3325 kez okundu.

'Kış Uykusu' isimli son filmi ile büyük beğeni toplayan ve Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanan ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, 'Ahlat Ağacı' ismini verdiği yeni filmini seyirci ile buluşturmaya hazırlandığı öğrenildi.

Anadolu'da bulunan bir kasabada kitabını çıkarmak için para bulmaya çalışan Sinan isimli bir adamın öyküsünü anlatan 'Ahlat Ağacı'nın, diğer yandan da Sinan ve babası arasında yaşanan sorunlara değineceği bilgisi alındı.

Arte France Cinema kurumu tarafından yeni filmi için mali destek alan Ceylan, baba ile oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağını açıkladı.

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde çekimlerine başlanılan filmin başrolünde ise şimdilerde 'Yüksek Sosyete' dizisinde rol almakta olan 24 yaşındaki Kıbrıslı oyuncu Hazar Ergüçlü'nün oynayacağı öğrenildi.

nuri bile ceylan nuri bile ceylan ödül nuri bile ceylan altın palmiye nuri bile ceylan kış uykusu kış uykusu nuri bile ceylan yeni filmi ahlat ağacı nuri bile ceylan ahlat ağacı hazar ergüçlü yüksek sosyete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500