Gizlice Ameliyat Oldu

Yeşilçam'ın ünlü ismi Türkan Şoray'ın, Cushing Sendromu'na yakalandığı gerekçesiyle gizlice ameliyat olduğu ortaya çıktı.

Gizlice Ameliyat Oldu
Gizlice Ameliyat Oldu Başak Tatar
Bu içerik 1242 kez okundu.

Usta oyuncu Türkan Şoray, Sezen Aksu'nun hastalığı olarak bilinen Cushing Sendromu'na yakalandı. Şoray'ın yaşadığı rahatsızlığın uzun yıllar araştırılıp teşhis edilmesi sonucunda ameliyatına karar verildiği öğrenildi. Hastalıktan dolayı hızla kilo alan ama veremeyen sinemacının yürüme güçlüğü çektiği; son olarak adı belirtilmeyen bir hastanede ameliyat olduğu ortaya çıktı.

Sağlık durumunun iyi olduğu aktarılan sanatçının rahatsızlığı geçtiğimiz nisan ayında belirlenmişti. Menajeri Bircan Silan'dan gelen açıklama üzerine, Şoray'ın, 2 sene önce de bu sendrom yüzünden Prof. Dr. Nihat Yavuz tarafından ameliyat edildiği; 2. böbreğinde de aynı hastalığın nüksetmesi üzerine Dr. Refik Tanagöz tarafından tedavisine başlandığı kaydedilmişti.Peki Cushing Sendromu nedir? Hastalığın tanısı ilk olarak 1932 yılında Harvey Williams Cushing tarafından konarken sendromun, kortizol hormonunun olağanın üstünde bir düzeyde olduğu durumlarda ortaya çıktığı biliniyor. Alışılmış nitelikleri ise kilo artması, obezite, kan basıncının artması (hipertansiyon) ve derinin zayıflaması sonucu oluşan çizgilerdir. Cushing hastalığı hipofiz bezinin böbreküstü bezini uyaran adrenokortikotrop hormonunun fazla ürettiği durumlarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Cushing hastalığına hipofiz bezinin fazla büyümesi ya da bir tümör neden olur.

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İrem'in Şarkısı Sakızdan Çıktı

türkan şoray hastalık cushing sendromu ameliyat hastane tedavi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500