Göğüslerinize İyi Bakıyor musunuz?

Yanlış seçildiği takdirde pek çok hastalığa neden olabileceği ortaya çıkan sutyenin doğru seçimine dair bilgileri sizler için derledik.

Göğüslerinize İyi Bakıyor musunuz?
Göğüslerinize İyi Bakıyor musunuz? Nilay Işık
Bu içerik 2835 kez okundu.

 

Geçmeyen sırt ağrıları gibi pek çok hastalığa ve göğüslerinizdeki şekil bozukluğu gibi pek çok fiziksel hoşnutsuzluğa neden olabilecek yanlış sutyen kullanımının önüne geçebilmek amacı ile dikkat edilmesi gereken noktalar uzmanlar tarafından ortaya konuldu.

Bir kadının kusursuz güzelliğinin başlangıç noktası olan iç çamaşırının doğru seçilmemesi halinde, istenildiği kadar tarz ve şık görünmeye çalışılırsa çalışılsın; hiç beklenmedik sorunlarla karşılaşılabileceği ve hem vücuda hem de dış görünüşe zarar verebilecek hasarların meydana gelebileceği tespit edildi.

Eğilip kalkıldığı esnada göğüslerin sutyenden dışarı çıkması, yanlış sutyen kullanıldığını göstermektedir.

Doğru sutyen kullanımında göğüslerin, sutyenin içine tam olarak yerleşmesi gerekmektedir.

İç çamaşırın ön ve arkasının aynı hizada olması ve sutyenin arkasının yukarı doğru çıkmaması gerekmektedir.

Giyilen doğru sutyen, çıkarıldığında tende iz bırakmamalıdır.

Göğüs arası oturmaz ve havada kalırsa, yanlış sutyen kullanıldığı unutulmamalıdır.

Doğru seçilen bir sutyenin, kullanan kişinin göğüs kafesini sıkıştırıyor ya da baskı yapıyormuş gibi hissettirmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Potluk yaparak kötü bir görüntüye sebep olan sutyen, yanlış sutyen kullanımını göstermektedir.

Bunların aksine vücut için uygun olan sutyen; göğüs bedenine uygun olmalıdır.

Sutyen alımı esnasında iç çamaşırı muhakkak denenmeli; en azından kıyafetin üzerinden beden için uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Düzenli kullanıldığı ve yıkandığı takdirde dahi bir sutyenin ömrünün en fazla sekiz ya da on ay olduğu unutulmamalı ve daha fazla kullanmakta ısrar edilmemelidir.

Kıyafeti tamamlayan ve kusursuz bir görünüme sahip olmayı sağlayan asıl unsurun iç çamaşırı olduğu unutulmamalı ve bu nedenden ötürü doğru sutyen seçimine hem sağlık hem de görünüm açısından çok dikkat edilmelidir.

sutyen yanlış sutyen doğru sutyen sutyen kullanımı sutyen seçimi yanlış sutyen nasıl doğru sutyen nasıl sağlık haberleri doğru sutyen seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500