Gökhan Türkmen'den Farkındalık Yaratacak Bir Klip

Sevilen sanatçı Gökhan Türkmen’nin yeni şarkısının klibinde insanlığa ve yaşananlara dair bir dokunuş geliyor.

Gökhan Türkmen'den Farkındalık Yaratacak Bir Klip
Gökhan Türkmen'den Farkındalık Yaratacak Bir Klip Meltem Yuksel
Bu içerik 1808 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Gökhan Türkmen küresel ısınmaya dikkat çekerek 'Vay Halimize' isimli şarkısına Tuz Gölü'nde yeni klip çekti.  Müziğinde ve hayatında farklı çizgisi ile beğeni toplayan başarılı sanatçı farklı müzikal bir altyapıya sahip olan yeni şarkısı ‘Vay Halimize’ ye 15 Temmuz tarihinde GTR etiketiyle dijital platformlarda yayınladı.

Sözleri Gökhan Türkmen'e, müziği Caner Anar ve Gökhan Türkmen'e, düzenlemesi ise GTband üyelerine ait olan '' Vay Halimize '' şarkısı, içerisinde deep house dokunuşları barındıran ve Gökhan Türkmen'in elektronik altyapıları kullanarak yaptığı ilk şarkı olma özelliği taşıyor.

Gökhan Türkmen 'Vay Halimize'  isimli şarkısında evrensel yorgunluklarımızı vurgulamak isterken, süreçlerin gelip geçeceğini ve "daha güzel günlerin yaşanacağı" umudunu temel alarak klibinde de günümüzün geleceğe dair önemli sorunlarından biri olarak, küresel ısınma ve yeşil alanların kayıpları vurgulanıyor. Özel sırt çantasında taşıdığı bir fideyi dikecek verimli bir toprak arayışında olan birini canlandıran Türkmen, o fide için yaşadığını ve fidenin de onu yaşattığını işaret ediyor.

Ekim ayında çıkacak olan yeni albümünde yer alan bir şarkısının tüm dijital geliri de benzer düşünce ile Ege Orman Vakfı bünyesinde bulunan rahmetli kardeşimiz Melike Turgut adına oluşturulan fidanlığa devredileceği belirtildi. Bu anlamda da klip felsefesi albümün sosyal sorumluluğuna da gönderme yapıyor. Klibin yönetmenliğini üstelenen Murat Joker; “Ülkemiz coğrafyasında yılda 500 milyon tondan fazla toprağı erozyonla kaybediyoruz. Buna dair farkındalık yaratmak adına şarkının da misyonuna uygun bir senaryo oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Çekimleri Tuz Gölü'nde tamamlanan klibin sanat danışmanlığını ve kostüm tasarımlarını Rastarules lakabı ile adından söz ettiren Street Art Sanatçısı; ressam Efe Işıldaksoy üstlendi.

Sadece Türkiye İçin Değil, Tüm Dünya İçin!

Gökhan Türkmen, 9 farklı dile çevrilen ve dünyanın dört bir tarafına dağıtılan bülten ve şarkısı ile bu durumun sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın evrensel bir sorunu olduğuna dikkat çekiyor ve ulaşabildiği kadar insana ulaşmayı hedefliyor.  Gökhan Türkmen'in yeni şarkısı ‘Vay Halimize’ nin video klibi tüm dijital platformlar ve müzik kanallarında yerini aldı.

 

gökhan türkmen gökhan türkmen klip gökhan türkmen vay halimize vay halimize vay halimize dinle gökhan türkmen dinle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500