Güle Güle Bahçeli

Yargıtay'ın MHP kongresi ile ilgili kararı açıkladığı iddia edildi.

Güle Güle Bahçeli
Güle Güle Bahçeli Meltem Yuksel
Bu içerik 2879 kez okundu.

 

Yargıtay’ın MHP’de olağanüstü kurultay yapılması yönünde karar verdiği iddia edildi. Bu iddiayı MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener’in avukatı Fidel Okan ve bazı basın organları paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Genel Başkanlığın seçimi yapılması amacıyla, Meral Akşaner, Koray Aydın ve Sinan Oğan’ın aralarında bulunduğu muhaliflerin isteğiyle başlatılan fakat Devlet Bahçeli başkanlığındaki MHP yönetiminin karşı çıktığı olağanüstü kurultay sürecine ilişkin olarak, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kongre tarihini belirlemesi için bir çağrı heyeti oluşturulmuştu.

Çağrı heyeti, olağanüstü kurultay tarihini 15 Mayıs Pazar günü olarak belirlemişti. Bu karara MHP yönetimi karşı çıkmış hemen ardında da ilgili kararı Yargıtay’a taşımışlardı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcı Oktay Öztürk, Gemerek ve Tosya’da açılan davalarda Ankara 12. Sulh Mahkemesi’nin atadığı heyetin kararlarına ihtiyati tedbir konulduğunu duyurmuştu.

Bugün akşamüstü saat 18.00 civarı Avukat Fidel Okan sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak, "Yargıtay’da hâkimler var! Karar onaylandı. MHP kongreye gidiyor" dedi. Okan daha sonraki tweetinde "Kararın imza aşamasında olduğu bilgisi geldi" açıklamasını yaptı.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu habere, MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ten çok gecikmeden cevap geldi.

Öztürk yapmış olduğu yazılı açıklamasında; "MHP Kurultayının toplantıya çağırılması konusunda Kayyım Heyeti görevlendirilmesine ilişkin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararının onaylandığına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

 

 

MHP Devlet Bahçeli MHP Kongreye gidiyor Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500