Güloğlu’na 2,5 Yıl Hapis

Davut Güloğlu’na açılan davada savcı sanatçının 2,5 yıl hapsini istedi.

Güloğlu’na 2,5 Yıl Hapis
Güloğlu’na 2,5 Yıl Hapis Meltem Yuksel
Bu içerik 1548 kez okundu.

Gerçekleştirilmek istenilen darbe girişiminden sonra düzenlenen Yenikapı Mitingine gitmeyeceğini ve bunu şov olarak değerlendiren Sıla bu açıklamadan eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş yandaş medya tarafından uzun süre gündemden düşmemişti.

Daha sonra başka bir miting ’de açıklama yapan sanatçı Davut Güloğlu vatanına hizmet etmeyen kişilerin s… gitmelerini söylemişti. Bunun üzerine Sıla İstanbul Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Sanatçı verdiği ifadesinde şov kelimesinin başka yöne çekildiğini belirterek, Fethullah Gülen Terör Örgütü’yle bağlantısı olan insanların, darbe girişiminden sonra kendilerini suçsuz gibi göstermeye çalıştıkları için o platforma çıkıp samimi davranmayan ünlü isimler olduğunu söylemişti.

Güloğlu verdiği ifadesinde söylediklerinin arkasında olduğunu ve Sıla alındıysa yapacak bir şey olmadığını belirtmişti. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı sarf edilen sözlerin eleştiri ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini ve bunun suç olduğunu ifade ederek Davut Güloğlu’na 2,5 yıl hapis istemiyle dava açtı. 

Sıla Davutgüloğlu Dava Hapis Darbe Yenikapı Mitingi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500