Güloğlu'nun İtirazına Ret

Sıla'nın Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfrettiği iddiasıyla ‘Alenen hakaret’ suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Davut Güloğlu'nun istinaf mahkemesine yaptığı itiraz başvurusu reddedildi.

Güloğlu'nun İtirazına Ret
Güloğlu'nun İtirazına Ret Meltem Yuksel
Bu içerik 1001 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne Sıla katılmamış ve “Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" demişti.

Gençoğlu'nun Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine alenen hakaret ettiği iddiasıyla 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Davut Güloğlu, avukatı aracılığıyla istinaf mahkemesine başvurmuştu.

Başvuruyu değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 23. Ceza Dairesi, "eylemin sanık tarafından işlendiğinin kanuna uygun olarak yürütülen duruşma sonucu saptandığını, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı" anlaşıldığından Güloğlu'nun başvurusunu esastan reddetti. Böylece Güloğlu'nun cezası kesinleşmiş oldu.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ali Sunal’dan Oturma Rekoru

 

 

 

Davut Güloğlu Sıla Demokrasi ve Şehitler Mitingi Yenikapı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500