Güneş Sonrası Toniğinizi Evde Kendiniz Yapın

Güneşin altında fazla kaldım. Vücudum çok acıyor diyorsanız size evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz Güneş sonrası tonik tarifi veriyoruz.

Güneş Sonrası Toniğinizi Evde Kendiniz Yapın
Güneş Sonrası Toniğinizi Evde Kendiniz Yapın Meltem Yuksel
Bu içerik 1767 kez okundu.

 

Yaz aylarının gelmesiyle kavurucu güneşin altında kalmak sizin gözünüzü korkutmasın. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz tonik sayesinde cildinizin hızlı bir şekilde iyileşmesini ve ferahlamasını sağlayabilirsiniz.

D vitamini açısından güneş en önemli kaynaklardan bir tanesi. Kapalı kapılar arkasında saklanmak yerine her gün düzenli şekilde 20 dakika direk güneş aldığınız zaman sağlığınızı korumanızın gayet mümkün olduğunu göreceksiniz. Güneşin faydası olduğu kadar yaydığı ultraviyole ışınlarının cildinize verdiği zarardan da kaçmanız gerekiyor.  Üstelik kavurucu yaz güneşinin altında saatler boyunca kalmanız yaşlanma belirtilerini hızlandırdığı gibi cilt kanserine de sebep oluyor.

Güneş koruyucu kreminizi gün boyunca kullanarak güneşin zararlı ışınlarından korunmanız mümkün. Tatil boyunca korunmanızı biraz ihmal ettiyseniz eğer, cildinizi ferahlatacak ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Güneşin yakıcı etkisini giderip, cildinizi rahatlatacak ve nefes aldıracak bir toniği evde hazırlamanız mümkün.

Evde Hazırlayacağınız Güneş Sonrası Tonik İçin Gerekli Olan Malzemeler;

1/3 Bardak Aloe Vera Jeli;

Aloe vera bitkisinin yaprağını keserek elde edebileceğiniz mucizevi jel sayesinde cildiniz ferahlayacaktır. Ayrıca bu jel acıyı giderme ve çabuk iyileştirme bakımından da oldukça ünlü.

½ Bardak Demlenmiş Ilık Çay;

Türk toplumu olarak çaya ayrı bir zaafımız olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Peki, her gün içtiğiniz demleme çayın iltihap önleyici özelliği olduğunu söylersek ne düşünürsünüz? Çayın içinde bulunan tanen maddesi kızarıklığı ve iltihabı önlemek için birebir olduğu aklınızda bulunsun.

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı;

Büyüklerimiz bir yanıklarımızın üzerine zeytinyağı sürmekle çok haklılarmış. Cilt hasarını önleyen antioksidanlar açısından oldukça zengin olan bu yağ aynı zamanda cildinizi nemli tutarak soyulmasını da önlüyor.

10 Damla Lavanta Yağı;

Lavanta harika kokusunun yanı sıra, hem zihninizi hem de vücudunuzun rahatlamasına yardımcı oluyor.

1 Boş Sprey Şişesi;

Toniğinizi doldurmak için bitmiş bir ürünün sprey kabını kullanabilirsiniz. Hatta marketlerden boş olanları temin etmenizde mümkün.

güneşin zararlı ışınları güneş sonrası tonik evde tonik yapma evde nasıl tonik yapılır güneş yanıkları son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500