Günlük Makyajınızı Saç Renginize Göre Yapmak İster misiniz?

Kadınlar Makyaj Yaparken Makyajın Kendisiyle Bütünleşmesi İçin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Vardır. Bunlardan Birisi De Saç Rengidir.

Günlük Makyajınızı Saç Renginize Göre Yapmak İster misiniz?
Günlük Makyajınızı Saç Renginize Göre Yapmak İster misiniz? Meltem Yuksel
Bu içerik 3435 kez okundu.

 

Hürriyet’ten alınan habere göre; Saç rengi ve makyaj birbirini iyi bir şekilde tamamlaması gereken unsurdur. Kullandığınız saç rengine olursa olsun makyajınızla uyum göstermiyorsa ortaya kötü bir görüntü çıkmasına sebep olabilirsiniz.

Kadınlar günlük yaşantısında genellikle hafif makyajları tercih ederler. Bu makyajı yaparken saç renginizi de dikkate alırsanız ortaya muhteşem bir makyaj çıkabilir.

 

 

KIZIL SAÇ


Kızıl saç kullanıyorsanız ve koyu ten rengine sahipseniz pembe allığınızı kullanmayı unutmamalısınız. Sarı tonlarında fondötenler ve sarıyla kahverengi arasındaki allıklar kızıl saçlara sahip olan bayanlar için idealdir. Göz makyajında koyu renkli farlar kullanabilirsiniz. Siyah ,kahve ve gri göz kalemleri  tercihleriniz arasında yer alabilir.Kullanabileceğiniz ruj ise bordo, pembe ve kırmızı olabilir. Fakat saç renginizin oldukça iddialı olması durumunda leylak ve toprak renkleri de size gizemli bir hava katacaktır. Kullandığınız koyu mavi renkler cildiniz ve saç tonunuzla oldukça uyumlu olacaktır.

KAHVERENGİ SAÇ


Kahverengi saçlara sahip olan kadınlar ise ten rengi göz farları, siyah, gümüş rengi ve gri farlar ve buğulu göz makyajı tercih etmelidir. Kahverengi saçlar genelde kullandığı her türlü renk tonuyla uyum halindedir. Fondöten seçiminde ise cildiniz ile uyumlu bir renk seçmeniz gerekmektedir. Doğal bir görünüm sağlamak istiyorsanız burun ve yanak kısmında açık renkli fondöten, yüzünüzün diğer kısımları için koyu renkli fondötenler kullanmalısınız. Ruj tercihinizi de yüzünüzde canlı bir görünüm sağlamak için kayısı tonlarından yana kullanabilirsiniz.

SARI SAÇ


Sarı saçlara ve beyaz bir tene sahipseniz cildinizin soluk durduğuna şahit olabilirsiniz. Buna engel olmak için fondöten kullanmak yerine bronzlaştıran pudralar kullanmanız sizi daha canlı bir görünüme bürüyecektir. Makyajınızda gri ve pembe gibi pastel tonları tercih etmelisiniz. Göz makyajınızda kahverengi ve gri tonlar sizin vazgeçilmez renkleriniz olmalıdır. Dudağınıza ise pembe tonlarında ruj kullanarak canlı ve güzel bir görüntü yaratabilirsiniz. Pembe tonları haricinde kırmızının tonlarını da kullanabilirsiniz. Teninize uygulayacağınız doğal makyajınızda aydınlatıcılarınız size yardımcı olacaktır. Gözleriniz ön plana çıkacağı için aydınlatıcıyı gözlerinizin iç tarafına ve kaşlarınızın altına kullanarak bakışlarınızı parlak bir hale getirebilirsiniz.

SİYAH SAÇ


Esmer tenli bayanlar da saç rengini siyah kullananlar makyaj yaparken her zaman gözlerini ön plana çıkarmalıdır. Yüz hatlarını belirginleştirmek için toprak renkleri kullanılabilir.

 

saç rengine göre makyaj önerileri Kızıl saça hangi makyaj olur sarı saça hangi makyaj olur kahverengi saça hangi makyaj olur siyah saça hangi makyaj olur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500