Hadise: Ahlaksızlık Sizin Kafanızda

Hadise ‘Sıfır Tolerans’ klibinin erotik bulunmasına ve RTÜK tarafından da Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası vermesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden isyan ederek; “Ahlaksızlık sizin kafanızda” dedi.

Hadise: Ahlaksızlık Sizin Kafanızda
Hadise: Ahlaksızlık Sizin Kafanızda Meltem Yuksel
Bu içerik 1058 kez okundu.

‘Sıfır Tolerens' isimli şarkısının klibi için Fransız manken Aurelien Muller ile kamera karşısına geçen şarkıcı Hadise, klibi hakkında yapılan erotik yorumlarına büyük tepki gösterdi.

RTÜK’ün kararına isyan eden şarkıcı; “Ben klibime verilen “erotik” damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince “erotik” oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç “erotik” kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. "Erkektir yapar, kadındır susar" zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı hala 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim. #AhlaksızlıkSizinKafanızda” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu klibi yayınlayan müzik kanalları Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2'si kadar para cezası vermişti. Cezanın gerekçesi olarak ise “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” denilmişti.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Küslüğün Altından Reza Zarrab Çıktı

 

Hadise Sıfır Tolerans Hadise Sıfır Tolerans İzle Hadise Sıfır Tolerans Dinle RTÜK Ceza Power Türk Dream Türk Viva Kral Pop
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500