Hakan Peker Kanal Bastı

Şarkıcı Hakan Peker, 'Unutuluyor mu Aşklar' şarkısının klibine Kral TV'de yeterince yer verilmediğini iddia etti. Şarkının listelere alınmadığını da söyledi ve kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturdu.

Hakan Peker Kanal Bastı
Hakan Peker Kanal Bastı Meltem Yuksel
Bu içerik 1410 kez okundu.

Hakan Peker, 'Unutuluyor mu Aşklar' şarkısının klibine bir müzik kanalında yeterince yer verilmediğini öne sürerek harekete geçti. Şarkının listelere alınmadığını söyleyen şarkıcı, kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturdu.

Peker, o kanalda klibinin yayınını yasaklattı. Bu gelişmelerin ardından Hakan Peker'in polise başvurmasını tasvip etmeyen, üyesi olduğu MÜYAP ise şok bir karar aldı. MÜYAP, üyesi Hakan Peker'i haysiyet kuruluna sevk etti. Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği Başkanı Bülent Seyhan, konuyla ilgili, "Yönetim kurulu olarak aldığımız karar neticesinde, üyemiz Hakan Peker'i, bu davranışından dolayı haysiyet kuruluna sevk ettik." şeklinde konuştu.

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay ise "Top 20 listesi nasıl oluşturuluyor?" sorusuna, "Bütün sektör, Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor. Biz 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor. Ancak tüm bu kaynaklarda üst sıralarda olan listede Mehmet zirveye yerleşebiliyor." dedi.

Hakan Peker, avukatı Cengiz Balcı aracılığıyla Günaydın'a olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Hakan Bey, haksız rekabet, tarafsız yayıncılık, hukuksuzluk ve ilkesizlikle karşı karşıya kaldı. Yasal hakkı olarak bu durumun tespitini yaptırıp eserini o TV Grubu'nda yasaklattı. Çünkü kendisine etik davranılmadığına inanıyor." Hakkında yapılan haberlerle ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan şarkıcı şu ifadeleri kullandı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“45 Değil 30 Yaşındayım”

 

Hakan Peker Kral TV Klip MÜYAP Unutuluyor mu Aşklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500