Helin Avşar Geliri Türk Kızılayı’na Bağışladı

Tasarımcı Helin Avşar tarafından hazırlanan 30 elbiselik defileden elde edilen gelir Türk Kızılayı’na bağışlandı.

Helin Avşar Geliri Türk Kızılayı’na Bağışladı
Helin Avşar Geliri Türk Kızılayı’na Bağışladı Dilay Aydın
Bu içerik 12179 kez okundu.

 

Helin Avşar imzası taşıyan ve İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlenen muhteşem defile büyük ilgi gördü. 25 elbisenin satışıyla elde edilen 1 milyon 450 bin lira Türk Kızılayı’na bağışlandı.

Etkinlik çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, gelir miktarının ötesinde Türk Kızılayı için bir farkındalık oluşturulmasından memnun olduğunu, bu tarz etkinliklerin toplumda ‘yardım edilmeli’ algısını uyandırdığını ifade etti. Akar, geceye gösterilen ilgiden dolayı da mutlu olduğunu açıklayarak, Türk Kızılayı’nın hem Türkiye’de hem de dünyada başarılı işlere imza attığını ve bu işlerin oldukça masraflı olduğunu hatırlattı.

Helin Avşar’ın da heyecanlı olduğu dikkatlerden kaçmadı. Defileyi hazırlarken çok özendiğini ve bu onun ilk defilesi olduğunu söyleyen Avşar, bu işi çok güzel bir yarar için yaptığını ve kıyafetlere çok özendiğini de dile getirdi. Yapılan bağışlarla ihtiyaç sahibi olanlara ellerinden gelen desteği yapacaklarını ifade eden başarılı tasarımcı, böyle bir etkinliğe vesile olmanın gururunu yaşadığını da sözlerine ekledi.

Geceye Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’ın yanı sıra, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhamı Yıldırım, Aşkım Kapışmak, Hülya Avşar ile kızı Zehra Çilingiroğlu, iş adamı Kaya Çilingiroğlu, Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı Nilüfer Bulut ile iş ve sanat dünyasının tanıdık simaları katıldı.

Helin Avşar Helin Avşar Türk Kızılayı Defilesi Hülya Avşar Kaya Çilingiroğlu Zehra Çilingiroğlu Son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500