Hülya Koçyiğit: Sevinçten Ağladım

New York'ta mayıs ayında akciğer ameliyatı olan ve başarılı bir tedavi süreci geçiren, ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Türkiye’ye döndü.

Hülya Koçyiğit: Sevinçten Ağladım
Hülya Koçyiğit: Sevinçten Ağladım Ecem Şenol
Bu içerik 824 kez okundu.

Eşi Selim Soydan ile birlikte bu gün saat 05.00 sıralarında THY'nin tarifeli seferiyle New York’tan İstanbul'a gelen Koçyiğit'i Atatürk Havalimanı VIP Salonunda menajeri çiçeklerle karşıladı. ABD'de hastalığı ile ilgili yaşadığı süreç hakkında basın mensuplarına bilgi veren Koçyiğit, ülkesine döndüğü için çok mutlu olduğunu ve Mübarek Ramazan gününde Türk halkının namazında niyazında kendisi için dua ettiğini ve şifa dilekleri yolladığını dile getirdi. Sabırla tedavisinin yürümesini beklediğini ve çok şükür bugün sağlıkla ülkesine döndüğünü belirten Koçyiğit, normal yaşam için bünyesinin hazır olmadığını ve önemli bir ameliyat geçirdiğini aktardı.

Yaşadığı süreci detayları ile anlatan Koçyiğit, bir kaza geçirdiğini ve geçirdiği kazadan sonra çok sırt ağrısı çektiğini ve kızının göğüs kanseri ameliyat olmak için Amerika'da olduğunu ve ısrarla bir röntgen çektirmesini istediğini, röntgende omurgasında bir kırık ama akciğerinde bir nodül tespit edildiğini ve 2 yıldır bunun takip edildiğini ve tesadüfen anlaşıldığını açıkladı.

Ne yazık ki o nodülün yanında hiç umulmadık beklenmedik bir kanser kisti tespit edildiğini ve acil ameliyata girdiklerini ve öncesinde biyopsi yaptıklarını belirten Koçyiğit, biyopside teşhis koyulduğunu ve biyopsi esnasında çok nadir görülün bir şanssızlık olduğunu ve ciğer sönmesi denilen bir durumla karşılaştıklarını o nedenle hastanede kalma süresinin uzadığını aktardı. Koçyiğit, çok şükür başarılı bir ameliyat olduğunu ve çok şükür ülkesine döndüğünü belirtti

Kendisi için dua eden tüm Türk halkına teşekkür eden Koçyiğit, kendisine dua eden sevgisini yollayan herkese teşekkür eden Koçyiğit, ömür boyu iyilikler yapsa ödeyemeyeceğini erken teşhis olduğu ve hemen ameliyat olduğu için lenf bezlerine kanserin sirayet etmediğini ve dolayısıyla bundan sonra kemoterapi ya da radyoterapi görme ihyitacı olmadığını belirtti.

Bu kadar çok sevildiğini bilmediğini söyleyen Koçyiğit, sevinçten ağladığını ve mutluluktan gözyaşları döktüğünü ifade eden Koçyiğit, bu kadar çok sevildiğini bildiğini ama insanların bu kadar yürekten içten dilekleriyle karşılaştığını etkilenmemenin mümkün olmadığını belirtti. Hastaneye gelen Türkler’in çok fazla olduğunu ve onlara da buradan teşekkür etmeyi istediğini belirtti. 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

''Bazıları Tayyip Bey'den Daha Muhafazakar''

Hülya Koçyiğit Tedavi Açıklama Türkiye ABD New York Hastalık Kanser Tesadüf Halk İlgi Sevgi Sevinç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500