Hürriyet İki Yazarını Kovdu

Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapan sosyal medyada Pucca adıyla bilinen Selen Pınar Işık ve Zeynep Zor’un gazete ile ilişiği kesildi. Yapılan gerekçe ise sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları reklam ve son olarak Pucca’nın takipçilerine yaptığı küfür olarak gösterildi.

Hürriyet İki Yazarını Kovdu
Hürriyet İki Yazarını Kovdu Meltem Yuksel
Bu içerik 2853 kez okundu.

Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Zeynep Zor ve Hürriyet Pazar’da yazan sosyal medya fenomeni Pucca’nın gazetede ki görevlerine son verildi.

Hürriyet internette Aile ve Seyahat sayfalarında yazan Zeynep Zor ile Hürriyet Pazar'da yazan Pucca’nın Instagram hesapları üzerinden yaptıkları reklam yüzünden işlerinden kovuldu. Sosyal medyada zey-zor ismiyle 406 bin takipçisi olan Zeynep Zor ile Pucca adıyla gazetede yazılar yazan Selen Pınar Işık’ın yazılarına son verilme nedeni sosyal medya hesaplarından yapılan reklamlar ve küfürler olarak gösterildi.

Gazetenin okur temsilcisi Faruk Bildirici sürece yaptığı açıklamasında,

“Zeynep Zor ile ilgili şikâyeti ve düşüncemi Dijital İçerik Direktörü Ercüment İşleyen’e ilettim. O da bana hak verdi ve Zor’dan profilindeki “Hürriyet Seyahat Yazarı” ve “Hürriyet Aile Yazarı” ifadelerini çıkarmasını istedi. Zor, bunu kabul etmedi. Bunun üzerine İşleyen, Zor ile ilişiği kesti ve yazılarını da kaldırdı.

Pucca da aynı durumdaydı; profiline “Hürriyet Pazar” yazmıştı. Onunla ilgili durumu da Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ ve Yan Yayınlar Yönetmeni Çınar Oskay’a ilettim. Pucca için de benzer bir yol izlenecekti. Karar vermeye kalmadan başka bir sorun patladı. Pucca, Twitter’da kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü bazı takipçilerine küfretti. Hem de çok ağır argo sözcüklerle. Bunun üzerine Bilâ, Pucca’nın Hürriyet ile ilişiğinin kesilmesine karar verdi” ifadelerine yer verdi.

Bu duruma tepki gösteren Pucca Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu;

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Küfürbaz Ganyotçu Devletin Kanalında

 

Hürriyet Reklam Sosyal Medya Instagram Pucca Selen Pınar Işık Zeynep Zor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500