'İdris Koçovalı’nın Gerçekte Kim Olduğunu Biliyor musunuz?

Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinin karizmatik babası 'İdris Koçovalı' karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiğini oğlu Ali Özbir tarafından doğrulandı.

'İdris Koçovalı’nın Gerçekte Kim Olduğunu Biliyor musunuz?
'İdris Koçovalı’nın Gerçekte Kim Olduğunu Biliyor musunuz? Meltem Yuksel
Bu içerik 5982 kez okundu.

Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinin karizmatik babası 'İdris Koçovalı' karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiğini oğlu Ali Özbir (Esra Erol'un eşi) tarafından doğrulandı.

Bir youtube kanalında 'Çukur' dizisindeki 'İdris Koçovalı' karakterinin, ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiği iddia edildi. Ünlü kabadayının oğlu Ali Özbir, söylenenlerin kimsenin bilmediği ve gerçek bilgiler olduğunu doğrularken dizisinin senaristiyle bu bilgileri nereden aldıklarını öğrenmek için iletişime geçeceğini belirtti.

1937 Kars doğumlu olan İdris Özbir, 6 yaşında annesini kaybetmiş ve dedesi tarafından büyütülmüş İstanbul’a gelip iş hayatına Aksaray’da komi olarak başlamıştı.  'Çukur' dizisinin ilk bölümünde yaşına ve tüm gücüne rağmen pazarcılık yapan Koçovalı ile benzerlikler ise burada başlıyor. Karakter, Koçovalı mahallesinde uyuşturucuya 'hayır' diyor. Anlatılanlara göre, İdris Özbir'in de uyuşturucu ve kötü alışkanlıklara hayatı boyunca karşı durduğu belirtiliyor.

Dizinin ilk bölümünde Bülent Ersoy’un, Koçovalı’ya özel konser vermesi gerçek hayatta da Kürt İdris'in Bülent Ersoy ile böyle bir ortamı olduğu kaydediliyor. Ünlü kabadayı, sanat dünyasından da İbrahim Tatlıses, Yılmaz Güney'le dostlukları ile biliniyor. Sunucu Esra Erol’un kayınbabası olan İdris Özbir, 2002 yılında akciğer kanserinden vefat etmişti. Ayrıca İdris Özbir’in hayat hikayesinin, yakın zamanda film yapılacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cesur Performans

İdris Koçovalı Ali Özbir Kürt İdris Esra Erol Show TV Çukur İdris Özbir Kabadayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500