Irkçı Fenomen Mahkemede Özür Diledi

Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis'e Twitter hesabında "maymun" diyen sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, çıktığı duruşmada amacım ırkçılık yapmak olmadığını belirtip özür diledi.

Irkçı Fenomen Mahkemede Özür Diledi
Irkçı Fenomen Mahkemede Özür Diledi Meltem Yuksel
Bu içerik 9729 kez okundu.

Çeşitli mekanlarda da DJ'lik yapan Fenerbahçeli sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maç sırasında attığı bir tweette Galatasaray'ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis'i 'Maymun'a benzetmişti.

Gelen tepkilerden sonra tweetini silip özür dileyen fenomen hakkında 'IrkçıHakanHepcan' hashtag'i TT sıralamasında birinci sıraya yükselmişti. Basın savcılığı da olay tweet için harekete geçmiş, Hepcan hakkında, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmaya sanık Hakan Hepcan avukatıyla katılırken davada mağdur sıfatıyla yer alan ünlü futbolcu Bafetimbi Gomis duruşmaya katılmadı. Müşteki olarak yer alan Galatasaray Spor Kulübü'nü ise avukatı temsil etti.

Internet fenomeni savunmasında, "Tweeti ben attım. Amacım herhangi bir ırkçılık veya başka bir suç değildi. Tepkiler üzerine hemen sildim. Ancak linç kampanyasına dönüştü. Özür dilerim" dedi. Galatasaray Spor Kulübü avukatı da sanığa yönelik şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'Yasak Elma' Siren Ertan'ı Çok Kızdırdı

Bafetimbi Gomis Twitte Hakan Hepcan Twitter Galatasaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500