İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Hain Terör Saldırısı

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nin 3 ayrı girişinde patlama meydana geldi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Hain Terör Saldırısı
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Hain Terör Saldırısı Meltem Yuksel
Bu içerik 2492 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin 3 ayrı yerinde hain terör saldırısı gerçekleşti. Meydana gelen patlamalar Dış Hatlar geliş gidiş ve otoparkta meydana geldi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin," Hain terör saldırısının 3 canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği ve patlama sırasında 28 vatandaşımız şehit oldu, 6’sı ağır 60 kişinin de yaralandığını" açıkladı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Yaralı vatandaşlarımız yapılan ilk müdahalenin ardından çeşitli hastanelere gönderildi.

Atatürk Havalimanının giriş ve çıkışlara kapatıldığı ayrıca bütün uçuşlarında iptal olduğu öğrenildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı basın açıklamasında; "Olayın terör saldırısı olduğunu İçişleri Bakanlığı’ndan aldığım bilgiye göre Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişinde bir teröristin kalaşnikofla etrafı tarayıp daha sonra kendisini patlatmıştır. Edinilen ilk bilgilere göre yaklaşık 10 civarında şehidimiz var 20 civarında da yaralımız olduğu söylendi. Fakat bunların hepsi edindiğimiz ilk bilgilerdir. Olay daha sıcak olduğu için bunların doğruluğu teyit edilebilir veya aksi de çıkabilir. Bu kayıtla bilgileri paylaştığımı bildirmek isterim. Doğruluğu kesinleşmiş bilgiler değildir" dedi.

Başbakan Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde meydana gelen hain terör saldırısı hakkında İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i telefon ile arayarak bilgi aldığı söylendi.

Başbakan konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir kriz masası oluşturulması talimatını verdiği ve Ankara’dan İstanbul’a doğru yola çıktığı öğrenildi.

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırı öncesinde ABD’nin Türkiye’ye gidecek olan vatandaşlarını terör saldırısı konusunda uyardığı ortaya çıktı. 29 Mart’ta yayınlanan uyarıyı yenileyen ABD Türkiye’de meydana gelen terör saldırılarına dikkat çekti.

 

 

Atatürk havalimanı Atatürk havalimanında patlama canlı bomba son dakika terör saldırısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500