İstanbul’da Büyük Patlama

İstanbul Vezneciler ’de büyük bir patlama meydana geldi.

İstanbul’da Büyük Patlama
İstanbul’da Büyük Patlama Meltem Yuksel
Bu içerik 5615 kez okundu.

 

İstanbul Vezneciler ‘de Celal Ağa Konağı Oteli önünde şiddetli bir patlama meydana geldi. Çevik Kuvvet aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada 7’i polis şehit oldu 4 sivil vatandaşta hayatını kaybetti. Saldırıda 3'ü ağır olmak üzere toplam 36 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

İstanbul Vezneciler semti bu sabah büyük bir patlama sesi il uyandı. Veznecilerdeki Şehzadepaşa Caddesi’nde saat 08.40 civarında Çevik Kuvvet’i taşıyan otobüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Patlama anında Çevik Kuvvet otobüsünün bölgeden geçtiği belirtildi. Şiddetli patlamanın etkisiyle otobüslerden biri ters döndü. Hain terör saldırısında 7 polisimiz şehit oldu,4 sivil vatandaşımızın da hayatını kaybettiğini öğrenildi.  

Celal Ağa Konağı Oteli önünde meydana gelen hain terör saldırısının hedefinin İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne nöbet değişimine giden Çevik Kuvvet ekibi olduğu söylendi. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin patlamanın gerçekleştiği bölgede incelemelerde bulundu. Şahin yaptığı açıklamada 7 polisin şehit ve 4 sivilinde hayatını kaybettiğini belirtti.

Patlama sebebiyle çevredeki çok sayıda iş yeri ve bazı araçlar zarar gördü. Polis ekiplerinin zarar gören iş yerlerini boşalttığı ve patlama sonrasında silah seslerinin duyulduğu belirtildi. Fakat bu seslerin güvenliği sağlamak amacıyla havaya ateş açan polis ekiplerinden geldiği söylendi.

Eldeki ilk bulgulara göre, patlamanın bir terör saldırısı olduğu düşünülüyor. Meydana gelen ilk patlamadan kısa süre sonra ikinci bir patlama sesi duyuldu. Ancak bu patlamanın doğalgazdan meydana geldiği iddia edildi. 

Fakat yetkililer ikinci patlamanın doğalgazdan değil, kontrollü bir şekilde bomba imha ekipleri tarafından gerçekleştirildiği bilgisini verdi. Olay yerinde şüpheli olarak görülen beyaz minibüsün de kontrollü bir şekilde patlatılacağı öğrenildi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, patlamayla iligli olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Çankaya Köşkü’nde görüştüğü belirtildi.

 

 

 

 

İstanbul İstanbul vezneciler patlama istanbul patlaöa nerede oldu son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500