Jeff Bezos Rekor Anlaşmayla Boşandı

Dünyanın en zengin kişisi kabul edilen Jeff Bezos, dört çocuğunun annesi 25 yıllık eşi olan MacKenzie Bezos'tan 35 milyar dolarlık bir anlaşmayla boşandı. Bu rekor anlaşma, şimdiye kadar görülen en yüksek miktar olurken, MacKenzie Bezos da 'dünyanın en zengin dördüncü kadını' unvanını aldı.

Jeff Bezos Rekor Anlaşmayla Boşandı
Jeff Bezos Rekor Anlaşmayla Boşandı Meltem Yuksel
Bu içerik 1535 kez okundu.

Amazon’un kurucusu ve Washington Post'un sahibi Jeff Bezos ile MacKenzie evliliklerini noktaladı. Rekor boşanma anlaşmasının ayrıntılarını MacKenzie Bezos Twitter hesabından duyurdu.

Yapılan açıklamada, 'Boşanma sürecinin Jeff ile karşılıklı birbirlerine destek olarak sona ermesinden memnuniyet duyduğunu' söyledi. Boşanma anlaşması öncesi Bezos'un Amazon'daki hisselerinin oranı %16,3'tü. Bezos bu oranın %75'ini elinde bulundururken, boşandığı eşi MacKenzie'ye de geri kalan %25'lik kısmı geçmiş oldu.

Bu anlaşmaya göre MacKenzie Amazon'daki hisselerin %4'ünü koruyacak ve Washington Post gazetesi ile uzay seyahati şirketi Blue Origin'deki hisselerinin de tümünü Jeff Bezos'a devredecek. Boşanmanın ardından MacKenzie 35 milyar doları bulan bir tazminat alacak.

Bezos’un 25 yıllık eşine ödediği bu tazminat miktarı, Bahreyn’in milli gelirine eşit. Estonya’dan Kıbrıs’a 80 ülkenin milli gelirinden fazla olma özelliği taşıyor.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Emrah Karaduman’dan Aşk İtirafı

 

 

 

 

Jeff Bezos MacKenzie Bezos Amazon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500