Kabızlık Derdinin Devası Bulundu

Çoğu insanın sıklıkla maruz kaldığı ve hayatı oldukça zorlaştıran kabızlık sorunundan doğru bir beslenme yöntemi ile kurtulmanın mümkün olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek haline geldi. Bu yöntemleri ve beslenme seçeneklerini sizler için derledik.

Kabızlık Derdinin Devası Bulundu
Kabızlık Derdinin Devası Bulundu Nilay Işık
Bu içerik 2455 kez okundu.

 

Hissedilen şişkinlik hissini kısa sürede ağrıya çeviren, nefes darlığından uykusuzluğa kadar pek çok şikayete neden olan ve hayatı adeta zindana çeviren kabızlık probleminden kurtulmak, doğru bir beslenme yöntemi ile hiç de zor olmadığı ortaya çıktı.

En temel sebeplerinden birisi hatalı beslenme olan kabızlık sorununu ortadan kaldırmak için uzmanlar tarafından birçok alternatif tavsiye edildi.

BOLCA SEBZE VE MEYVE TÜKETİLMELİ

Gündelik öğünlere salata eklemenin ve ara öğünlerde de bol posalı meyveleri kabukları ile birlikte yemenin posa alımını arttırdığı öğrenildi.

Muz, şeftali, patates veya havuç gibi besinlerin yerine armut ve kayısı gibi bağırsak hareketlerini artırıcı meyveler tercih etmenin sindirime olumlu yönde etki ettiği saptandı.

KURU BAKLAGİL ÖNEMLİ!

Haftanın 2-3 günü yenen kuru baklagilli yemeklerin şişkinlik hissini azalttığı ortaya çıktı.

KATI YAĞA HAYIR!

Yemek ve salataların içeriğine katı yağ katmak yerine zeytinyağı ve sıvı yağ karışımlarının eklenmesinin kabızlığı önlemede son derece önemli bir etken olduğu öğrenildi.

İşlenmiş gıdaların ve fast food tarzı ürünlerin ise kabızlığa yol açtığı gözlemlendi.

KURU MEYVE İŞE YARAR

Gün içinde bolca tüketilmesinin tavsiye edildiği suyun yanı sıra sindirim sisteminin daha iyi ve sağlıklı çalışması için amacı ile 2 adet kuru kayısının ve 1 adet cevizin gece boyunca suda bekletilerek ertesi sabah, içinde bekletilen su ile birlikte tüketilmesinin oldukça faydalı olduğu ortaya çıktı.

BOLCA SU TÜKETİLMELİ

Gün içerisinde bolca tüketilmesi gerektiği herkesin malumu olan suyun, günde en az 2 litre olarak tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından ortaya konuldu.

sindirim kolaylaştırıcı kabızlık çaresi kabızlık ilacı kabızlık nasıl geçer kabızlık için ne yemeli sağlık haberleri sindirim kolaylaştırıcı besinler ideal beslenme kabızlık kabızlık çözümü kabızlığa ne iyi gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500