Kaç Beden Olursanız Olun; Hepiniz Güzelsiniz

Gerçeküstü bedensel standartlara savaş açmak isteyen pek çok kadın el ele verdi ve 'Hepsi Kadın Projesi'ni meydana getirdi.

Kaç Beden Olursanız Olun; Hepiniz Güzelsiniz
Kaç Beden Olursanız Olun; Hepiniz Güzelsiniz Nilay Işık
Bu içerik 4392 kez okundu.

Tüm dünyada sayıları her geçen gün daha da artmakta olan pek çok kadın, gerçeküstü bedensel standartlarla savaşmak amacıyla el ele vererek ve 'Hepsi Kadın Projesi'ni meydana getirdi.

İngiliz bir model olan Charli Howard ile dünyaca ünlü Fransız model Clementine Desseaux'nün birlikte başlattıkları 'All Woman Project' (Hepsi Kadın Projesi), bedenlerin çeşitliliğinden doğan güzelliğe vurgu yapmak amacıyla ortaya çıktı.

Farklı vücut ölçülerine sahip olan onlarca kadın, günümüz modasını temsil eden kıyafetlerle kamera karşısına geçerek proje için poz verdi.

Ortaya attıkları projeye dair açıklama yapan Desseaux, kadınların düşündüklerinden daha da çok birbirlerine benzediklerini belirterek herkesin fiziksel kusurlarının bulunduğunu fakat bunların hiçbir kadını daha çok veya daha az güzel kılmadığını söyledi.

Kadınların, kusurlarını düzeltmek veya onlardan kaçmak yerine kusurlarına sarılmaları gerektiğini ifade eden ünlü model; kişinin sahip olduğu fiziksel özelliklerin kişiyi tanımlamadığını, güç ile karakterin kişiliği tanımladığını dile getirdi.

kadın hepsi kadın hepsi kadın projesi all woman project charli howard clementine desseaux
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500