Kadına Karşı Şiddete 'Dur' De!

Dünya çapında geçerli olan 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü', Türkiye'nin pek çok ilinde farklı şekillerde anıldı.

Kadına Karşı Şiddete 'Dur' De!
Kadına Karşı Şiddete 'Dur' De! Nilay Işık
Bu içerik 3152 kez okundu.

BM Genel Kurulu tarafından 1999 senesinde ilan edilen ve dünya çapında farkındalık yaratan 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne, Türkiye'nin pek çok şehrinde de farklı şekillerde dikkat çekildi.

Fiziksel, psikolojik, cinsel ve ekonomik şiddete maruz kalan kadınların sesini duyurabilmek ve haklarını savunabilmek amacıyla bir araya gelen kurum ve kuruluşlar tarafından birbirinden kıymetli bilgiler verildi.

Şiddet mağdurlarının; polis merkezleri, jandarma karakolları, sağlık kuruluşları, Cumhuriyet Savcılığı, il ve ilçe sosyal hizmetler müdürlükleri, Alo 183 (Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı), belediyelerin kadın danışma merkezleri, baroların kadın danışma ve adli yardım kurulları ile kadın örgütlenmeleri gibi pek çok alternatife başvurabilecekleri hatırlatılırken; herhangi bir şiddet türüne karşı kayıtsız kalınmaması gerektiği vurgulandı.

kadına şiddet kadına şiddete hayır kadına şiddet dur de şiddet psikoloji şiddet fiziksel şiddet cinsel şiddet ekonomik şiddet kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500