Kadınları Seksten Soğutan Erkek Davranışları

Kadınlar seks için neden isteksiz olduğu uzmanlar tarafından araştırıldı ve ortaya oldukça ilginç sonuçlar çıktı.

Kadınları Seksten Soğutan Erkek Davranışları
Kadınları Seksten Soğutan Erkek Davranışları Meltem Yuksel
Bu içerik 3086 kez okundu.

 

Son dönemlerde cinsel isteğiniz her zamankinden daha az ise, sevgilinizle birlikte olmak için ilk adımı en son ne zaman attığınızı hatırlayamıyorsanız bunun sebebi birlikteliğinizdeki libido katilleri olabilir. Hormonlarınızın değişkenlik göstermesi, çeşitli hastalıklarınızın yanı sıra, ilişkinizde yaşadığınız sorunlarda cinsel isteksizliğe sebep olabiliyor. Sevgilinizin ufak bir hareketinden dolayı bile cinsel isteksizlik yaşayabilirsiniz.

Partnerinizin şakaları, size söylediği sözler bile cinsellikten soğumanıza neden olabilir. Sizler için kadınları seksten soğutan erkek davranışlarını araştırdık.  Göz atamaya ne dersiniz?

SİZE ÇOCUK MUAMELESİ YAPMASI

Erkekler her kadının korunup kollanmaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Üstelik bundan her kadınında hoşlandığına inanırlar. Bu yüzden çoğu zaman karşılarında yetişkin bir birey varmış gibi davranmak yerine, bir çocuk varmış gibi davranmayı severler. Fakat bu durumun aşırıya kaçması libido katili olabilir. Her an sizin bir şeyleri halledemeyeceğinizi düşünen, basit bir şeyde bile size güvenmeyen, yaşadığınız sorunları çözmek yerine size çocuk gibi davranan bir partner size hiç te seksi gelmeyecektir. İlişkinizde size babalık yapmaya çalışan bir sevgili zaman içerisinde ciddi bir soruna dönüşüp seks hayatınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

ÖFKE KONTROLÜNÜN OLMAMASI

Romantik komedi filmlerinde izlediğimiz gibi kavga sonrası yapılan ateşli seksi hepimiz biliyoruz. Ama her şey filmlerde olduğu değil ne yazık ki. Gerçek hayata döndüğümüz zaman işler bir anda değişiyor. Karşınızda öfkesini kontrol edemeyen ve size sürekli bağıran çağıran birisi varsa onu çok sevmeniz bir anda kucağına atlayıp, yatağa girmenize neden olmayacaktır. Bu davranışlar ile sürekli karşılaşıyorsanız cinsel hayatınıza da o kadar çok yansıyor demektir. Yaşadığınız tartışmaların ardından, sevgilinize olan güveniniz azalıyor, hatta ona içten içe düşmanlık bile besleyebiliyorsunuz. Bunların sonucu olarak da cinsel isteksizliğin ön plan çıkıyor.

SİZE ANNESİ GİBİ DAVRANMASI

Etrafınızda annesine düşkün olmayan erkek var mı tabi ki yok. Annelerine olan düşkünlüğü ve onlardan gördükleri ilgiyi hemen hemen her erkek yaşadığı ilişkiden bekliyor. Uzun yıllar boyunca krallar gibi büyütülmüş bir erkek ile birlikteyseniz ve siz de aynı annesi gibi onu el üstünde tutuyorsanız, size annesi gibi davranmasına pekte şaşırmamanız gerekiyor. Bu durum sizi rahatsız etmese bile seks hayatınıza fark etmeden olumsuz etkileri olacağı kesin. Siz olmasanız aç kalacağı ve çamaşırlarını yıkayıp ütülediğiniz bir erkeği eskisi kadar seksi bulmamanız sizin suçunuz değil.

SİZİ SÜREKLİ YARGILAMASI

Size sürekli bir şeyleri yanlış yaptığınızı söylemesi, her hareketinizi baskı uygulayarak düzeltmeye çalışması bir ilişkinin devam edilmesini zorlaştıran durumlardır. Bunun zaman içerisinde seks hayatınıza da yansıması kaçınılmazdır. Fantezilerinizin, isteklerinizin sürekli eleştirilmesi sizi doğal olarak seks yapmaktan soğutacaktır. Onun isteklerini yerine getirmeye çalışsanız bile yine de sizi eleştirecek bir taraf bulacaktır. Dış görünüşünüz ya da cinsel istekleriniz hakkında hiç kimseye hesap vermek zorunda olmadığınızı unutmamanız gerekiyor.

GÜVEN SORUNU

Güvensizlik, kadınların cinsel isteksizliklerinin başında geliyor. Kadınların cinselliği yüzyıllar boyunca bastırıldığı için birçok kadın karşısında güvenilir bir sevgili olmadan cinsel özgürlüğünü yaşamakta, kazanmakta zorlanıyor. Seksi bir ayıp olarak kadın, çok istekli olduğunu belli ederse sevgilisi tarafından yargılanacağını düşündüğü için kendisini baskılamaya çalışıyor. Daha önce ilişkisinde aldatılmış ve yeniden ikinci bir şans verilmiş olsa bile cinsel hayatı olumsuz etkilenebiliyor. İhanete uğrayan kadın seks sırasında kendini bırakıp zevk alamıyor. Çiftler arasındaki güven sorunu çözülmezse bu durum bir anda libido katiline dönüşüyor.

 

seks kadınlar erkekler kadınları seksten soğutan davranışlar erkekler sekste nasıl davranmalı son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500