Kadınların Ortak Derdine Çözüm!

Makyaj ve güzellik videolarının son dönemde iyice popüler hale gelmesinin ardından Farah Dhukai isimli ünlü Youtube kullanıcısı ve güzellik blogger'ı da ortaya koyduğu çözüm ile tüm kadınların ortak derdine derman oldu.

Kadınların Ortak Derdine Çözüm!
Kadınların Ortak Derdine Çözüm! Nilay Işık
Bu içerik 2202 kez okundu.

 

Youtube'a yükledikleri makyaj ve bakım videoları ile her geçen gün daha da popüler hale gelen güzellik blogger'larından biri olan Farah Dhukai, kendi imzasını taşıyan bir reçete ile kadınların ortak bir problemine çözüm buldu.

Kanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan Dhukai, hazırladığı ayran ve zerdeçal karışımının yardımı ile göz altı morluklarından kurtulduğunu iddia ediyor.

Youtube ve Instagram'daki hesaplarından paylaştığı videoları ile binlerce beğeni alan Dhukai'nin bu videosu da oldukça dikkat çekti.

Ayran ve zerdeçal karışımının göz altına uygulanması ve karışım kuruyana kadar bekletilmesinden oluşan reçetenin ardından yüzünü bol su ile yıkayan Farah'nın, göz altı morluklarının azaldığı öğrenildi.

Ancak videoyu gören Mark Jacquot isimli doktor; Gıda ve İlaç İdaresi tarafından göz bakımı için böyle bir şeyin onaylanmadığını, göz çevresindeki derinin hassas olması sebebiyle böyle bir karışımın gözü tahriş edebileceğini ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebileceğini belirtti.

Ünlü bir gazeteye röportaj veren başka bir doktor olan Dr. Michael Greger ise; tropikal zerdeçalın yanıkları, sivilceleri ve ince çizgileri tedavi ettiğini, 'mucize ilaç' olarak anılan zerdeçalın beyin hastalıkları, akciğer hastalıkları, kolon kanseri, pankreas kanseri ve diğer kanser hastalıklarının tedavisinde de kullanıldığını ifade etti.

Dermatolog Dr. Dendy Engelman da doğru bir şekilde kullanıldığı sürece zerdeçalın gerçekten yararlı olacağını fakat göz çevresi için bundan emin olmadığını söyledi.

Engelman; zerdeçalın, sahip olduğu anti-inflamatuar özellikleri ile cilt problemlerini azaltmaya yardımcı olabileceğini, cildin yaşlanmasını geciktirdiğini ve cildi aydınlattığını açıkladı.

 

Farah Dhukai Farah Dhukai göz altı göz altı morlukları göz altı morluklarına çare zerdeçal zerdeçalın faydaları makyaj videoları yüz maskeleri güzellik maskeleri son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500