Kekimi Ye Beni Yeme

Türk Müziğin güçlü yorumcularından Sezen Aksu 'Gülümse' isimli şarkısının bir kek reklamında izinsiz kullanıldığını iddia ederek 150 bin TL’lik tazminat dava açtığı öğrenildi.

Kekimi Ye Beni Yeme
Kekimi Ye Beni Yeme Meltem Yuksel
Bu içerik 1697 kez okundu.

Sezen Aksu 'Gülümse' isimli şarkısının bir kek reklamında izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle ünlü bir firmaya 150 bin TL’lik tazminat davası açtığı öğrenildi.

Minik Serçe avukatı Gökçe Kılıç Gülsaran aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesine başvurdu. Dava dilekçesinde yer alan ifadelere göre, ürünlerinin tanıtımlarını yapmak için birden fazla şirket sanatçıyla reklam sözleşmesi yapmak istedi. Gelen tekliflerde ince eleyip sık dokuduğunu ve bu yüzden çok az reklam çalışması yaptığı belirtildi.

Gülsaran, bahsi geçen 'Gülümse' isimli şarkının sözlerinin izin alınmadan bir ürünün tanıtımında kullanıldığı ve sosyal medyada yayınlandığı bilirkişi, tarafından tespit edildiği söylenerek Markalar Kanunu’na aykırılık söz konusu olduğunu ifade etti. Adı geçen firmaya noterden yazı gönderdiklerini ve buna rağmen müvekkilinin zararının ödenmediğini belirten Kılıç, Aksu’nun maddi manevi zarar gördüğünü, haksız rekabet yapıldığını tanıtımların izinsiz olduğunun tespitini talep ederek 100 bin TL’si maddi 50 bin TL’si manevi olmak üzere toplam 150 bin TL’lik tazminatın şirketten tahsil edilmesini istedi.

sezen aksu sezen aksu dinle sezen aksu şarkıları sezen aksu dava istanbul gülümse dinle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500