Kıyafetlerinizi Çöpten Kurtaracak Tüyolar

Basit bir leke ya da kopan bir düğme nedeni ile çöpe atmak zorunda kaldığınız kıyafetlerinizi kurtaracak ve eski haline çevirecek çözüm önerilerini sizler için derledik.

Kıyafetlerinizi Çöpten Kurtaracak Tüyolar
Kıyafetlerinizi Çöpten Kurtaracak Tüyolar Nilay Işık
Bu içerik 3658 kez okundu.

 

Kıyafetinizin başına gelen küçük aksiliklerle nasıl başa çıkacağınızı ve küçük tüyolarla nasıl gününüzü ve planlarınızı kurtaracağınızı öğrenerek her zaman şık görünme fırsatı edebilirsiniz.

Zorlu Fermuarlar

Açınıp kapanırken zorluk çıkartan fermuarlarınızın rahatça kaymasını sağlayabilmek için fermuar dişlerine biraz vazelin sürebilirsiniz.

Deri Çanta ve Kıyafetlerdeki Su Lekeleri

Kış aylarında sıkça karşılaşılması muhtemel bu lekeleri, soğuk su ve sirke karışımı ile hafifçe silebilirsiniz.

Şarap ya da Vişne Suyu Lekesi

Şarap ya da vişne suyu lekelerinden kurtulabilmek için lekeli bölgeye soda döküp bir havlu yardımı ile havluyla kurulayabilir ve kıyafetinizi yıkayıp lekeyi geçirene dek bu işleme devam edebilirsiniz.

Tüylenen Kazaklar

Kazaklar için satılan özel tüy ve tiftik temizleme aletlerinden faydalanarak kazaklarınızın ilk günkü haline dönmesini sağlayabilirsiniz.

Sıkan Ayakkabılar

Ayakkabınızın ayağınızı sıkan kısımlarını kurutma makinesi yardımı ile ısıtarak genişletebilirsiniz.

Koltuk altında Deodorant İzleri

Gömleklerin sararan koltuk altlarını ya da kıyafetlerde kalan deodorant izlerini; karbonat, oksijenli su (hidrojen peroksit) ve su ile hazırlanan bir karışım yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Kokan Spor Ayakkabılar

Ayakkabılarınızı karbonatta bekleterek içerisinde meydana gelen kokunun önüne geçebilirsiniz.

Solan Pantolonlar

Çamaşır makinenize durulama evresinde yarım bardak saf sirke ekleyerek kıyafetlerinizdeki renk değişiminin önüne geçebilirsiniz.

Kirlenen Kumaş Ayakkabılar

Bir diş fırçasına sürdüğün karbonat ve deterjan karışımını kumaş ayakkabınızın kirlenen yerlerine sürerek temizleyebilirsiniz.

Kaşmir Kazaklar

Hassas kumaşlı kazaklarını bebek şampuanı yardımı ile yıkayarak ilk günkü yumuşaklıklarını koruyabilirsiniz.

Gömleklerde Ter İzleri

Gömleklerinizden ter izi tutmaya müsait olanları çamaşır makinesine atmadan önce limonlu suyla ıslatarak bu lekelerin önüne geçebilirsiniz.

kıyafet bakımı doğru kıyafet kullanımı şarap lekesi nasıl çıkar vişne suyu lekesi nasıl çıkar ayakkabı kokusunun çözümü kazak tüylenmesi ayakkabı sıkmasına çözüm pratik bilgiler pantolon solması kumaş ayakkabı bakımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500