KKTC’li Başkana Dava

Barbaros Şansal'a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde restoranda, "Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC'de ne işin var?" diye tepki gösteren Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai hakkında, 'rahatsızlık' ve 'uygunsuz tavır ile hakaret' suçlarından dava açıldı.

KKTC’li Başkana Dava
KKTC’li Başkana Dava Meltem Yuksel
Bu içerik 1153 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle, geçen yıl, KKTC’den sınır dışı edilip, Türkiye’ye gönderilen ve hakkında yargı süreci başlatılan moda tasarımcısı Barbaros Şansal hakkındaki ‘sınır dışı’ kararı yeni hükümet tarafından kaldırılmıştı.

Lefkoşa’ya gelen modacı, yemek yediği restoranda MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ve parti üyeleriyle karşılaştı. Büsküvütçü, Şansal’a “Güneye gidip, bize ‘şgalci diyorsun, bize sövüyorsun; utanmadan buraya geliyorsun. Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC’de ne işin var?” dedi. Büsküvütçü’yü sessiz şekilde dinleyen Şansal, tepkisiz kalmayı tercih etti.  Bu anlar, restorandaki müşteri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Restoran sahibinin şikayeti üzerine, MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai’nin olayla ilgili polis merkezinde ifadesi alındı. Mahkemeye sevk edilen Büsküvütçü ile Atai hakkında, ‘rahatsızlık’ ve ‘uygunsuz tavır ile hakaret’ suçlarından dava açıldı.

Diğer taraftan Büsküvütçü’nün geçtiğimiz yıllarda bir gece kulübünde haraç kestiği iddia edildi.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Uçakta Kavga!

Barbaros Şansal KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Aktaç Atai Taciz Lefkoşa Hakaret Buray Büsküvütçü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500