KKTC’nin Vergi Kraliçesi

Yaşadığı zor günleri geride bırakmayı başaran Ebru Gündeş, her hafta konser vermeye gittiği KKTC’de vergi rekortmeni oldu.

KKTC’nin Vergi Kraliçesi
KKTC’nin Vergi Kraliçesi Meltem Yuksel
Bu içerik 744 kez okundu.

Yaşadığı zor günleri geride bırakmayı başaran Ebru Gündeş, her hafta konser vermeye gittiği KKTC’de vergi rekortmeni oldu.

Türkiye’den, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne konser vermeye giden sanatçılar KKTC Maliye Bakanlığı Gelir ve Vergi Dairesi’ne yaklaşık 7 milyon TL’lik vergi ödemesi yaptı. En fazla vergiyi ise Ebru Gündeş ödedi. Gündeş, 2017 yılında 2 milyon 10 bin TL’lik kazanç beyanında bulunup karşılığında ise 414 bin 500 TL vergi verdi. Gündeş’i, 1 milyon 162 TL kazanç ve 240 bin TL vergi ile Funda Arar takip ederken, Megastar Tarkan ise vergi sıralamasında üçüncü oldu. Tarkan, yılbaşında sahne aldığı Kuzey Kıbrıs’ta, 1 milyon 86 bin TL kazanç elde edip bu rakamın 225 binini KKTC Maliye Bakanlığı’na vergi olarak ödedi.

Deniz Seki’nin, 6 konser karşılığında 567 bin TL kazanç elde ettiği, 121 bin TL de vergi verdiği belirtildi. Dünyaca ünlü müzisyen Goran Bregoviç ise 163 bin TL ücret karşılığında ise 33 bin TL vergi verdi. Bayramlarda, özel günlerde ve hafta sonlarında özel etkinliklere katılan sanatçılar, ağırlıklı olarak Girne, Mağusa ve Lefkoşa’da sahneye çıktı.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

O Artık 18

Ebru Gündeş Konser Vergi KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Lefkoşa Mağusa Funda Arar Tarkan Deniz Seki Goran Bregoviç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500