Korunma Talebine Ret

‘Söylemezsem Olmaz’ programının sunucuları Ece Erken ile Bircan Bali’ye hakkında hakaret ve tehdit içerikli yayın yaptıkları iddiasıyla 100 bin liralık tazminat davası açan İrem Helvacıoğlu’nun koruma talebine mahkemeden ret cevabı geldi.

Korunma Talebine Ret
Korunma Talebine Ret Meltem Yuksel
Bu içerik 1531 kez okundu.

‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinin genç oyuncusu İrem Helvacıoğlu; 2, 3 ve 24 Ocak’ta ‘Söylemezsem Olmaz’ programında şahsına yönelik yapılan konuşmaların eleştiri sınırını aştığı ve kişisel haklarına müdahale edildiği iddiasıyla Ece Erken ve Bircan Bali’ye tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde, oyuncunun bir söyleşi sonrasında marka yüzü olduğu giyim firmasının kendisine tahsis ettiği korumaların medyaya yansıması sonucunda ‘’yeni yetme’’, ‘’ne oldum delisi’’, ‘’ukala’’, ‘’mafya babası gibi geziyorsun’’ şeklinde özgürlüğünü aşan, kişiliğine saldırı ifadeleri kullanıldığı belirtildi.

Ünlü oyuncu bu defa korunma amacıyla mahkemeye başvurdu. Buna karşılık mahkeme heyeti,  6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ne dair yasa kapsamında olmadığı gerekçesiyle Helvacıoğlu’nun korunma talebini reddetti.

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hastanelik Oldu

 

 

 

İrem Helvacıoğlu Ece Erken Bircan Bali Söylemezsem Olmaz Sen Anlat Karadeniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500