Hızır Çakırbeyli Kimliği
Gece Kuşu

Hızır Çakırbeyli Kimliği

Bu içerik 17490 kez okundu.

Magazinkafe sitesinde yeni başlayan yazarlık hayatımıza, elbette müdavimi olduğumuz Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden bir kesit ile başlamak boynumuzun borcu oldu. Aslında 2007 yılı Şubat ayında sonlandırdığımız habercilik, muhabirlik yani medya serüvenimize; o zamanki genel müdürümüz Fevzi Kahraman'a hitaben yazılmış veda mektubumuzda belirttiğimiz gibi, 'tekrar başlamayacağımız' konusunda bir karar almıştık. Ancak aradan geçen zaman; devlete verdiğimiz hizmetlerin gönül borcumuzu karşılaması, yeniden özel sektörde boy göstermek gibi faaliyetlere girişmemiz sebebi ile bizi yeni bir medya macerasının içine attı. Süreç içerisinde yazmamak, haber yapmamak, sadece okuyucu olmak sınırları içinde kalmaya gayret gösterdik ancak nasip bugüne kadarmış. Gerek sevgili eşimin ısrarlı ricalarını kıramamam, gerekse artık bu sitenin hak ettiği yerlere daha hızlı gelmesi açısından belirli adımların atılması gerektiği kararı, bizi bu satırları yazmaya mecbur kıldı. Her zaman ve her işte olduğu gibi, yine Bismillah'la başlamak ve ayrılık vakti geldiğinde Eyvallah'la vedalaşmak, tek dileğimizdir. Hayırlısı olsun bakalım... 

ATV ekranlarında Ağustos ayında fragmanları dönmeye başladığı zaman, 'Yeni bir Kurtlar Vadisi geliyor' düşüncesi ile beklemeye başladım diziyi. Ancak Polat'sız Oktay Kaynarca'nın nereye kadar gidebileceği konusunda endişelerim de yok değildi. Çünkü, Kurtlar Vadisi'nden sonraki Kaynarca denemelerini pek beğenmemiş, hatta sert sözlerle eleştirmiştim. Bir oyuncunun üzerine sinen dizi karakterleri olur ya, o çerçeveden oyuncu ayrıldığı zaman, elbise üstünde durmaz, çuval gibi olur. Bu anlayışa inanan bir dizi takipçisi olarak, EDHO (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) bölümlerini heyecanla bekmeye başladım. Dönen fragmanlarda, Oktay Kaynarca Karadenizli büyük bir aile reisi ve silah ticaretinin en önemli isimlerinden biri olarak gösteriliyordu. İşte dedim, oynaması gereken karakter bu, kendi kendime. Silahlar, çatışmalar, kesilen raconlar, mafya babaları, fragmanda boy göstermeye başlayınca, Eylül ayını iple çekmeye başladım. Dizide rol alacak kadın karakterleri görünce, hevesim ve heyecanım iki katına çıktı. Deniz Çakır'ın hele ki bir mafya babasının eşini canlandırdığı bir dizide, neler olur neler diye düşünmeye başladım. Senaristler de dizinin ilk bölümüyle birlikte, bizi yanıltmayacaklarını gösterdi. 

EDHO, ilk bölümüyle birlikte, kısa zamanda rating kaygısından uzak, kendi kitlesini oluşturacak bir yapım olacağını bize gösterdi. Dizide büyük mafya babası Ünal Bey'in (Tarık Ünlüoğlu), ve Selim'in, Hızır Çakırbeyli (Oktay Kaynarca) tarafından etek giydirilme tuzağı, ilerideki bölümler için, nefes kesici sahnelerin habercisiydi. Aynı sahnenin devamında, Ünal Bey'in eteği Hızır Çakırbeyli'ye giydirme girişiminde aldığı cevap, izleyenlere 'İşte özlediğimiz Çakır karakteri' dedirtti. Karadenizli geniş bir aileye mensup olan Çakırbeyli'nin, Türkiye'nin yurt içi ve yurt dışı silah ticaretini yapan büyük bir organizasyonda yer alırken, alışık olduğumuz gibi doğru ve yanlış ayrımını yapabileceğini, kendi etik kurallarına sonuna kadar bağlı kalacağını ve karşısındaki kim olursa olsun, asla karakterine uygun olmayan bir şey yapmayacağını gördük ve sevincimiz bir kat daha arttı. 'Biz tabiatımıza uygun olmayan şeyler yapmayız Ünal Bey ve bu bizim tabiatımıza uygun bir şey değil' cümlesi ile ticaretin en tepesindeki koltukta oturan Ünal Bey'e kestiği racon, izleyenlerin bu dizinin müdavimi olacağı konusunda yapımcılara güven verdi. 

Haftaya kadar sevgiyle  kalın...

HAFTAYA: Hızır Çakırbeyli Kimliğine Yakından Bakmak

gecekusu@magazinkafe.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2016-03-23 tesbih nasıl kazanılıyor
Orhan     0000-00-00 Tesbih nasıl kazanılıyor Hızır abi. Bende istiyorum :)
Yigit     0000-00-00 Tablet nasıl kazanılıyor