Cicişlerle Takılıp 'Kızı' Köyden Almak
Tuğçe T

Cicişlerle Takılıp 'Kızı' Köyden Almak

Bu içerik 6867 kez okundu.
+Kaç kız arkadaşınız oldu?
-‘One night’ olarak mı soruyorsun yoksa şey olarak mı soruyorsun?
 
Taha Özer. ‘Yerli Dan Bilzerian’ olarak aramızda kabul gören bir beyefendi kendisi. Birçok Türk erkeğinin hayal ettiği hayatı yaşıyor. Gittiği yerlerde fotoğraf çekilmek isteyenler oluyor, görüşmek isteyen tanımadığı yüzlerce kadın/erkek. Instagramda 1 milyon takipçisi var. O bir fenomen!
 
Geçtiğimiz gün bir gazeteye trajikomik bir röportaj vermiş, gazetenin magazin ekinde manşete taşınmış. Röportajda alay edercesine “Köyden kız almak istiyorum” demiş.
 
Sıklıkla batıya atfettiğimiz kadının metalaştırılması durumunun aslında tam da içimizde olduğunu gözler önüne sermiş. Açılmamış paket algısı. Arabalara düşkünlüğüyle de bilinen beyefendinin Kadını kendine ait bir mal olarak görüp konuya sıfır kilometre araba takıntısı şeklinde yaklaşması.
 
 
 
 
Ne var canım bu bir tercih? Elbette bir tercih değil. Instagram hesabında yüzlerce kadın bulunan, bu kadınlarla zaman zaman kucak kucağa poz vermekte sakınca görmeyen, fotoğraflarda favori kompozisyonu “kağıt banknotlar, kadınlar ve kendisi” olan, kaç kız arkadaşınız oldu sorusuna “one night olarak mıaa?” şeklinde gerine gerine cevap verebilen bir adamın insanların aklıyla alay etmesi sadece. 
 
Dilerdim ki söyledikleri ortalama bir magazin figürünün hezeyanları olarak kalsın. Fakat bir milyon kişiye hitap eden ve ‘rol model’ olarak görülen Bilzerian’ın sözleri kadına şiddeti besliyor. 
 
Hatta yerli Dan Bilzerian’ımız kendi itiraf ediyor. Yanında uyandığı kadınlar, ağabeyleri aradığında “evdeyim uyuyorum” şeklinde yalan söyleyince “sigortaları atıyormuş” ve hemen kız kardeşini arıyormuş. Çünkü ya kendi kız kardeşi böyle şeyler yaparsaymış. Zaten kız kardeşlerinin arabalarına araç takip sistemi taktırmış. Neredeler ne yapıyorlar her saniye takip ediyormuş. E biraz empati o zaman!
 
 
Söylemeden edemeyeceğim, Kadınları sevgililer, one night’ler ve köyden evlenilecekler olarak üçe ayıran playboyumuzun muhafazakar yanı da göz yaşartan cinsten. Bir ara yarı çıplak bir biçimde üzerlerine para saçtığı Cicişlerle Umre’ye gitmişti. Biliyorsunuz ülkemizde son moda bu. Örneğin toplum tarafından kabul görmeyen bir şey yaptınız sosyal lince uğradınız, hoop Umre’ye. Ya da toplum standartlarının çok dışında bir hayat yaşıyorsunuz, artı puan kazanmanız lazım hoop Umre’ye. Üstüne de biraz vatan millet Sakarya aroması. 
 
 
Ramazan’da sigara içen vatandaşa gösterilen tepkinin yarısını, kutsallarımızı “reklam aracı” haline getirenlere verebilsek keşke.  Kutsalları itibarsızlaştırmak, ayağa düşürmek ‘kendi halinde sigara içen insanlardan’ daha tehlikeli çünkü.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500