KSK Oda Orkestrası Finalde

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, Hollanda'da düzenlenin yarışmada, rakiplerini geride bırakarak gururumuz oldu.

KSK Oda Orkestrası Finalde
KSK Oda Orkestrası Finalde efe kaya
Bu içerik 1346 kez okundu.

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası sanatçılarından oluşan Saygun Quartet, yaklaşık bir yıllık sanat yolculuğunu uluslararası bir dereceyle taçlandırdı. Genç sanatçılar, Hollanda’da düzenlenen 15. Almera Oda Müziği Yarışmasında finale kalarak, en iyi dört grup arasında yer almayı başardı. 

Bir ilçe belediyesi tarafından oluşturulan ilk kadrolu orkestra olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrasının (KODA) başarıları Türkiye sınırlarını aştı. Orkestranın grup şefleri Deniz Toygür Conus, Özge Özerbek, Yağmur Tekin ve Yusuf Çelik’ten oluşan Saygun Quartet; 15. Almera Oda Müziği Yarışması’nda Karşıyaka’nın adını dünyaya duyurdu.

Hollanda’da düzenlenen ve klasik müzik dünyasının en saygın yarışmalarından biri olarak kabul edilen organizasyon, çeşitli ülkelerden 20 ekibin katılımıyla gerçekleşti. Dört turdan oluşan yarışmadaki tek Türk ekip ise Saygun Quartet oldu. Genç sanatçılar, gösterdikleri performansla en iyi dört grup arasında yer alarak; Çinli, İspanyol ve Alman ekiplerle birlikte finalde yarıştı. Avrupa’daki konser salonlarının ve ajansların da dikkatini çekmeyi başaran ekip, önemli konser teklifleri aldı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, KODA ekibini kutlayarak, "KODA sanatçılarımızdan oluşan Saygun Quartet, Hollanda’da gerçekleşen yarışmada Karşıyakamızı dünya sahnesine taşıdı ve adımızı en iyi şekilde duyurdu. Dört pırıl pırıl gencimiz, daha önce de 1. Uluslararası Ulvi Yücelen Oda Müziği Yarışması’nda birincilik kazanarak bizlere büyük bir mutluluk yaşatmıştı. Sanata yaptığımız yatırımların meyvesi olan bu başarılar, en büyük gurur kaynağımızdır. Ekibimizi kutluyor, sanat yolculuklarında nice başarılar diliyorum. Sanatın ve sanatçının destekçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Eski Sevgilisi Geceyi Zehir Etti
Cem Yılmaz'ı Gözyaşlarına Boğan Cenaze

 

KSK Oda KODA Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500