‘Kusurlusun’ Rüzgar Çetin

Rüzgar Çetin’in Ocak ayı içerisinde Beşiktaş’ta yaptığı kazada bir polis memurunun ölümü birinin de yaralanmasına yol açan kaza raporu mahkemeye ulaştı.

‘Kusurlusun’ Rüzgar Çetin
‘Kusurlusun’ Rüzgar Çetin Meltem Yuksel
Bu içerik 1456 kez okundu.

İstanbul Beşiktaş’ta Ocak ayı içerisinde lüks marka otomobiliyle ekip otosuna çarpan Rüzgar Çetin 22.25 yıl hapis istemiyle yargılanıyordu. O kazaya ilişkin bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı ve Çetin kusurlu bulundu.

Haziran ayı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi iki trafik uzmanı mahkemeye sunduğu raporda; “Rüzgar Çetin tam kusurlu görülse de kazanın ölümle sonuçlanmasında maktul ve müştekinin emniyet kemeri takmamış olmaları kendilerinin ölümüne ve yaralanmasına yol açtığı göz önüne alınırsa, Rüzgar Çetin'in asli kusurlu olduğu ancak tam kusurlu olarak görülemeyeceği kanaatine varıldığı…” ifadelerine yer vermişti.

Fakat mahkeme heyeti bu raporu yeterli bulmadı ve dosyayı Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Kurum kazayı inceledi ve hazırladığı raporu geçen hafta 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Çetin'in dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareketleriyle asli kusurlu olduğu belirtilen raporda polis aracını kullanan Emre Tetik'in kusursuz olduğu vurgulandı. Adli Tıp, tartışma yaratan emniyet kemeri konusuna da; “Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 150. maddesinde; yakın koruma, harekât, tatbikat ve devriye görevi yürüten veya olaylara müdahale eden askeri ve genel kolluk görevinde bulunan sürücü ve yolcuların kemer takmalarının zorunlu olmadığı yazılıdır. Bu nedenle görevli olduğu araçta yolcu olarak bulunan İsmet Fatih Alagöz'e kusur izafe edilmesi uygun bulunmamıştır” şeklinde açıklık getirdi.

rüzgar çetin rüzgar çetin kaza rüzgar çetin kimdir rüzgar çetin mahkeme sinan çetin sinan çetin oğulları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500