Lezbiyen Olduğu İçin Kadrodan Çıkarıldı

Yurtdışında 'Orange is the New Black' ismiyle yayınlanan ‘Avlu’ dizisinde rol alan oyuncu Nil Makaracı, dizinin kadrosundan, "Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım" sözleriyle diziden çıkarıldığını iddia etti.

Lezbiyen Olduğu İçin Kadrodan Çıkarıldı
Lezbiyen Olduğu İçin Kadrodan Çıkarıldı Meltem Yuksel
Bu içerik 1349 kez okundu.

Yurtdışında 'Orange is the New Black' ismiyle yayınlanan ‘Avlu’ dizisinde rol alan oyuncu Nil Makaracı, dizinin kadrosundan, "Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım" sözleriyle diziden çıkarıldığını iddia etti.

Makaracı yaptığı açıklamasında, 21 Mart tarihinde, yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından çıkartıldığını, daha öncesinde ajansıyla kendisine, ‘LGBT bireylerin de yer alacağı bir dizi başlıyor’ diyerek anlatıldığı Avlu’dan, LGBT yüzünden ve lezbiyen olmam gerekçesiyle, homofobik tavırlarla resmen kovulduğunu belirtti.

Makaracı, ortada geçerli bir bahanenin olmadığını söyleyerek, “Merve Çolak’ın bana ilettiği, Sen LGBT’lerle konuşmuşsun, lezbiyenlikle ilgili bir şeyler yazmışsın, sana konuşma demiştim gibi sözleri sonrası, çok sevdiğim ve istekle, canla başla çalıştığım işimden oldum” dedi.

İşte Nil Makaracı’nın o paylaşımı;

"Önemli duyuru!

@gmagcomtr aracılığıyla kamuoyuna ve LGBT mecralarına Avlu dizisi hakkında önemli duyurulur!

Merhaba ben Nil Makaracı, çok büyük heyecan ve istek duyarak dahil olduğum Avlu dizisi kadrosundan 21 Mart tarihinde yönetmen yardımcısı Merve Çolak tarafından çıkartıldım! Daha öncesinde kendi ajansımın bile bana; “LGBT bireylerinde yer alacağı bir dizi başlıyor” diyerek anlattığı Avlu’dan, LGBT yüzünden ve lezbiyen olmam gerekçesiyle homofobik tavırlarla resmen kovuldum! Ortada geçerli hiçbir bahane yok! Merve Çolak’ın bana ilettiği; “sen LGBT’ler ile konuşmuşsun, lezbiyenlikle ilgili şeyler yazmışsın, sana konuşma demiştim” gibi sözleri sonrası çok sevdiğim ve istekle, canla başla çalıştığım işimden oldum. Maddi ve manevi çöküş yaşıyorum, iki gündür ağlıyorum. Bahsettikleri LGBT konusu ise şu; Gmag avlustartv adlı official sayfasından benim ve oyuncu arkadaşım Merve’nin konulmuş olan fotoğrafını alıp paylaşmasıdır. Ne kadar doğrudur ki, zaten dizinin tüm pr çalışmaları, karakter izlenimleri zaten bu yöndedir. Doğal olarak da Türkiye’nin en önemli LGBT mecrası olan Gmag, Avlu dizisinin reklamını bu yönde yapmış ve binlerce kişiye de ulaşmasını sağlamıştır. Kendilerinin konuyla ilgili en ufak bir alakaları olmadığı gibi, bu zor süreçte de yanımda olmuşlardır. Çok çok çok üzgünüm, lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz bırakıldım. Gmag aracılığıyla tüm kamuoyuna, LGBT mecralarına bildirimdir. Beni seven, destekleyen önce canım anneme, arkadaşlarıma, sevenlerime bir özür borçluyum; karşınızda olamayacağım, bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıya kaldım, beni affedin. İlerleyen dönemlerde umuyorum buluşacağız.

Sevgi ve saygılarımla.

Nil Makaracı."

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Saygın Soysal 'Çukur’da

 

Avlu Avlu İzle Nil Makaracı LGBT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500