Makyaj Malzemelerine Veda Edin

Türkiye'nin en ünlü markalarından biri olan Tekin Acar Cosmetics'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Tekin Acar, kurdaki yükseliş nedeniyle pek çok mağazalarını kapatmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Makyaj Malzemelerine Veda Edin
Makyaj Malzemelerine Veda Edin Nilay Işık
Bu içerik 1976 kez okundu.

Türkiye'nin en ünlü kozmetik markalarından biri olan Tekin Acar Cosmetics'in Yönetim Kurulu Başkanlığın görevini yürütmekte olan Tekin Acar, kurdaki yükseliş nedeniyle pek çok mağazalarını kapatmak zorunda kaldıklarını ve kapatmaya da devam edeceklerini açıkladı.

Alım gücünün gerilemesi ve bazı yasal düzenlemeler nedeniyle en felaket dönemlerini yaşadıklarını açıklayan Acar, bazı segmentlerde yüzde 30-40'ı bulan ciro düşüşleri yaşadıkları için çok sayıda mağazalarını kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Daha önce hiçbir zaman diliminde bu kadar belirsizliğin üst üste yaşanmadığını ve sabah uyanınca hangi yasa ile karşılaşacaklarını bilemediklerini açıklayan iş adamı, pek çok markanın Türkiye'den gittiğini fakat kepenkler tek tek kapandığı için çok fazla gündem edilmediğini dile getirdi.

2017 senesinde 10 yeni AVM'de mağaza açmayı planladıklarını fakat bu kontratlardan dokuzunu da sektördeki mevcut durum nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Acar, bazen personelinin dahi maaşını ödeyemediğini açıkladı.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

46 Yaşında Yürek Hoplatıyor
 
Tekin Acar Tekin Acar İflas Tekin Acar Mağazaları Tekin Acar Cosmetics Kozmetik Güzellik Makyaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500