Meşhur Sahne Yeniden Çekildi

Hülya Avşar'ın Türk sinemasına damga vuran 'Berlin In Berlin'deki kendini tatmin ettiği sahne, 26 yıl sonra Sinan Çetin'in oğlu tarafından yeniden yorumlanarak çekildi.

Meşhur Sahne Yeniden Çekildi
Meşhur Sahne Yeniden Çekildi Meltem Yuksel
Bu içerik 1790 kez okundu.

Sinan Çetin’in 1993 yapımı ‘Berlin In Berlin’ adlı sinema filmi Hülya Avşar’ın mastürbasyon yaptığı sahne Türk sinemasına damga vurmuştu. Rafel Cemo Çetin, babasının filmini 26 yıl sonra ‘New York In New York’ adıyla yeniden yorumladı.

‘Dilber’i canlandıran Mine Kılıç, 26 yıl önce Hülya Avşar’ın ‘Berlin In Berlin’deki kendini tatmin etme sahnesini ‘New York In New York’ta tekrarladı. Çekimleri İstanbul ve New York'ta gerçekleştirilen gerilim - dram türündeki 'New York New York'u Muammer Koçak ile Serdar Gözelekli yönetirken filmin başrollerini Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ahmet Yıldırım, Sinan Sicimoğlu, Ahmet Utlu, Ege Deniz, Furkan İncegül, Gökçeay Yıldız, Serdar Deniz ve Ayla Algan paylaştı.

Filmin Konusu İse Şu Şekilde;

Amerika, New York'ta yaşayan Türk bir ailenin gelini olan 'Dilber'in bir kaza sonucu kocasını öldüren New York'lu fotoğrafçı 'Dylan', çektiği vicdan azabıyla daha fazla yaşayamaz ve 'Dilber'i bulup ondan özür dilemek ister. Onu yaşadığı yere kadar takip ettiği gecenin sonu, evin büyük oğlu 'Mürtüz'ün de olaylara şahitlik etmesiyle büyük bir kovalamacaya dönüşür. 'Dylan', canı pahasına 'Mürtüz'den kaçarken, tesadüf eseri kendisini düşmanın evinde hapiste bulur. Törelere göre, 'özür dilemeye gelip evlerine sığınan Tanrı misafiri öldürülemez.' Ailesine ve törelere başkaldıramayan ama abisinin intikamını almak isteyen Mürtüz, elinde silahıyla 'Dylan'ın evden çıkmasını bekler.

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Deniz Çakır'a Takipsizlik Kararı

 

Hülya Avşar Sinan Çetin Berlin In Berlin New York In New York Mine Kılıç Rafael Cemo Çetin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500