Çocuğa Kayyum Şoku!

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in çocuğunun velayetini almak için boşandığı eşi Asena Atalay’a açtığı davada mahkeme çocuğun menfaatinin korunması adına Sulh Hukuk Mahkemesi’nden kayyum atanmasını istedi.

Magazin - 2018-09-14 17:42:45

Çocuğa Kayyum Şoku!
Bu içerik 1387 kez okundu.

İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı Caner Erkin ile davalı Asena Atalay katılmadı. Caner Erkin’i avukatı Nazlı Kara, Asena Atalay’ı ise avukatı Beyza Sındıraç temsil etti.

Mahkeme hakimi taraf avukatlarına “Artık Yargıtay Hukuk Genel Kurulu velayet davalarında kayyum atanması gerektiğini söylüyor. Biz de artık tüm dosyalarda çocuğu temsilen kayyum atanmasını istiyoruz. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunacağız. Mahkeme kayyum atadıktan sonra biz de kayyuma süre vereceğiz. Kayyum davayla ilgili beyanda bulunacak. Biz de karar vereceğiz” dedi.

Hakimin beyanına karşılık söz isteyen davacı Caner Erkin’in avukatı Nazlı Kara, “Biz takdiri mahkemeye bırakıyoruz” dedi. Davalı Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç da, “Bütün araştırmalar yapılmış. Karar aşamasına gelinmiştir. Kayyuma gerek olmadığı kanaatindeyiz” dedi.

Mahkeme, görülmekte velayetinin değiştirilmesi davasında Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kapsamında küçük Çınar Erkin’e bu davada temsil etmek üzere kayyum atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Demet Akalın’ın Haciz İsyanı

Haber: Meltem Yuksel
Sende Yorumla...
Öpüşme İddialarına Jet Cevap

Öpüşme İddialarına Jet Cevap

18:44 - Magazin

Demet Akalın'ı Kızdıracak Açıklama

Demet Akalın'ı Kızdıracak Açıklama

18:19 - Magazin

“Aldatılan Kadın Konumuna Düşürüldüm”

“Aldatılan Kadın Konumuna Düşürüldüm”

17:34 - Magazin

Sabriye Yeniden Survivor’da

Sabriye Yeniden Survivor’da

16:59 - Magazin

Hüngür Hüngür Ağladı

Hüngür Hüngür Ağladı

16:13 - Magazin

MAGAZİNKAFE: EN ÇARPICI VE EN GÜNCEL MAGAZİN HABERLERİ