Çocuğa Kayyum Şoku!

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in çocuğunun velayetini almak için boşandığı eşi Asena Atalay’a açtığı davada mahkeme çocuğun menfaatinin korunması adına Sulh Hukuk Mahkemesi’nden kayyum atanmasını istedi.

Magazin - 2018-09-14 17:42:45

Çocuğa Kayyum Şoku!
Bu içerik 1497 kez okundu.

İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı Caner Erkin ile davalı Asena Atalay katılmadı. Caner Erkin’i avukatı Nazlı Kara, Asena Atalay’ı ise avukatı Beyza Sındıraç temsil etti.

Mahkeme hakimi taraf avukatlarına “Artık Yargıtay Hukuk Genel Kurulu velayet davalarında kayyum atanması gerektiğini söylüyor. Biz de artık tüm dosyalarda çocuğu temsilen kayyum atanmasını istiyoruz. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunacağız. Mahkeme kayyum atadıktan sonra biz de kayyuma süre vereceğiz. Kayyum davayla ilgili beyanda bulunacak. Biz de karar vereceğiz” dedi.

Hakimin beyanına karşılık söz isteyen davacı Caner Erkin’in avukatı Nazlı Kara, “Biz takdiri mahkemeye bırakıyoruz” dedi. Davalı Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç da, “Bütün araştırmalar yapılmış. Karar aşamasına gelinmiştir. Kayyuma gerek olmadığı kanaatindeyiz” dedi.

Mahkeme, görülmekte velayetinin değiştirilmesi davasında Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kapsamında küçük Çınar Erkin’e bu davada temsil etmek üzere kayyum atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Demet Akalın’ın Haciz İsyanı

Haber: Meltem Yuksel
Sende Yorumla...
Çeşme'de Aşka Geldi

Çeşme'de Aşka Geldi

17:50 - Magazin

75 Yaşında Olduğuna Kim İnanır?

75 Yaşında Olduğuna Kim İnanır?

17:34 - Magazin

Bikinili Görüntüsüyle Olay Oldu

Bikinili Görüntüsüyle Olay Oldu

16:51 - Magazin

Davullu Zurnalı Gelin Alma

Davullu Zurnalı Gelin Alma

15:43 - Spor-Magazin

Sıfır Makyaj Bergüzar

Sıfır Makyaj Bergüzar

15:50 - Magazin

MAGAZİNKAFE: EN ÇARPICI VE EN GÜNCEL MAGAZİN HABERLERİ