Müzik Tarihinin En Değerli Kadını Oldu

2016 Billboard Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Sanatçı' ödülüne layık görülen dünyaca ünlü şarkıcı Adele, rekor bir fiyat karşılığında imzaladığı anlaşma müzik tarihinin en değerli kadını olmayı başardı.

Müzik Tarihinin En Değerli Kadını Oldu
Müzik Tarihinin En Değerli Kadını Oldu Nilay Işık
Bu içerik 1844 kez okundu.

 

'Send My Love' isimli yeni single'ının video klibini görücüye çıkardığı 2016 Billboard Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Sanatçı' unvanına layık görülen dünyaca ünlü sanatçı Adele, Sony ile imzaladığı rekor fiyattaki anlaşması ile müzik tarihinin en değerli kadını olmayı başardı.

Ödül töreninde görücüye çıkardığı yeni single'ı ile büyük beğeni toplayan 27 yaşındaki pop yıldızının tek sürprizinin bu olmadığı öğrenildi. Sony Music ile 90 milyon sterlin (yaklaşık 400 milyon lira) değerinde bir albüm anlaşması imzalayan Adele, bu anlaşmanın yanı sıra müzik tarihinde de bir ilke imza attı.

Edinilen bilgilere göre; plak şirketi ile olan sözleşmesi sona eren ünlü şarkıcı, İngiliz müzik tarihinin en büyük anlaşmasını imzalama fırsatını yakalamış oldu.

MÜZİK YAYIN HAKLARINI SONY'YE DEVRETTİ

Kendisini 'yeni neslin en büyük müzik yıldızı' olarak kabul eden İngiliz Sony Music yetkilileri ile 90 milyon Sterlin değerinde bir anlaşma imzalayan Adele, bu anlaşma ile gelecekte sahip olacağı müzik yayın haklarını Sony Music'e devrettiğini kabul etmiş oldu.

SERVETİNİ İKİYE KATLADI

Sahip olduğu 350 milyon TL'lik serveti ile Kadın Zenginler Listesi'nde başı çeken ve 'İngiltere'nin gelmiş geçmiş en zengin kadın şarkıcısı' unvanının da sahibi olan Adele, attığı bu imza ile birlikte servetini ikiyi katlamış ve servetine servet katmış oldu.

TARİHİN EN DEĞERLİSİ

2001 senesinde dünyanın en çok ödül alan şarkıcısı olan Whitney Houston'a teklif edilen 70 milyon sterlin değerindeki en yüksek albüm anlaşmasını da sollayan Adele, müzik tarihinin en değerli kadını olmuş oldu.

adele send my love adele adele ödülleri son dakika magazin whitney houston 2016 billboard müzik ödülleri en zengin kadın sanatçı adele şarkıları adele yeni single adele sony music
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500