Neden TIR Şoförü Oldu?

İşleri iyi gitmeyince Amerika’da TIR şoförlüğü yapmaya başlayan Tolga Karel, hakkında çıkan haberlerden sonra açıklamada bulundu. Oyuncu telefonla bağlandığı programda; “Namusumla çalışarak aileme bakıyorum. Ben ekmeğimin peşindeyim” dedi.

Neden TIR Şoförü Oldu?
Neden TIR Şoförü Oldu? Meltem Yuksel
Bu içerik 819 kez okundu.

‘Yaprak Dökümü’ dizisiyle hafızalara kazınan Tolga Karel, iki yıl önce Amerika’ya yerleşti. Sağlık turizmiyle ilgilenen oyuncunun işlerinin kötüye gittiği iddia edildikten sonra TIR şoförlüğüne başladığı öğrenildi.

Hakkında çıkan haberlerden sonra bir magazin programına telefonla bağlanıp açıklamada bulunan oyuncu yaptığı mesleği yadırgayanların olduğunu belirtip; " Bu iş benim çocukluk hayalimdi. Oyuncaklarımın çoğu TIR'dı. Sosyal medyadan bana yazıyorlar 'Kamyoncu mu oldun!' diye... Ben aileme namusumla çalışarak bakıyorum. Ben ekmeğimin peşindeyim. Ben ABD'ye oyuncu olmaya değil yeni bir hayat kurmak için geldim. Oyunculuk yapacağıma ABD'de TIR'cılık yaparım, ailemle huzurlu bir şekilde yaşarım" dedi.

TIR şoförlüğe ABD'de farklı bir gözle bakıldığını belirten Karel "Ben taşımacılık işinde büyümek istiyorum. 750 milyar dolarlık bir endüstri. Bu sektörü öğrenmek için bu işe başladım. Çıraklık yapmadığın bir işin ustası olamazsın. Hayalim bir Türk olarak bu sektörde iyi bir yere gelebilmek. Burada bu işe önemli bir kariyer olarak bakıyorlar. CDL lisans almak için 14 ayrı testten geçiyorsun. Fiziksel ve psikolojik testler çok zorlu. Pilot olmak kadar zorlu bir süreç" ifadesini kullandı.

Haftada yaklaşık 10 bir kilometre yol yapan Tolga Karel " Çok zor bir meslek. Bazen bir ay evden uzak kaldığın oluyor. Çok dikkat gerektiren bir iş. Yeri geliyor milyon dolarlık yük taşıyorsun. Riski fazla olduğu için kazancı da iyi. TIR'cılık deyip geçmeyin, onlar olmasa marketlerde yiyecek bir şey bulamayız" dedi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mesut Özil ve Arkadaşlarından Skandal Parti

Tolga Karel TIR Şoför Oyuncu Yaprak Dökümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500