Normalleştirmeye Çalışıyoruz

Son dönemde Internet fenomeni olarak ortaya çıkan isimleri gördükçe vay halimize demek kaçınılmaz oluyor.

Normalleştirmeye Çalışıyoruz
Normalleştirmeye Çalışıyoruz Meltem Yuksel
Bu içerik 4367 kez okundu.

İnsanların hayatlarını yargılamak hiç kimseye düşmez fakat son dönemde Internet fenomeni olarak ortaya çıkan isimleri görünce genç nüfusun ve gelecek nesillerin nereye doğru gittiğini düşünmeden edemiyor insan.  Eskiden eşcinsel kelimesi telaffuz edilmezken şimdilerde o insanlar gençleri özendirecek bir hayatları olduğu imajı yaratıyorlar.Yani, 'gel benim gibi ol paraya para demezsin' der gibi.

Kerimcan Durmaz, Caner Çalışır ve Samet Liçina ve daha bir çok fenomen isimleri takip eden ve belki de hayatlarına özenen ne kadar genç nüfusun olduğunu bilemeyiz. Ablan star bebeğim, olayy, gezmelerceee tarzında kullanılan kelimeleri dillerine dolayan kesimden bahsetmiyorum bile.

Bu isimlerin magazin basınında en çok okunan isimler arasında olduğu da bir gerçek. Herkes tercih ettiği hayatı yaşar buna lafımız yok fakat bunları da başımıza taç etmemiz gerekmiyor değil mi?

Bu durumun en üzücü yanı ise ortada olan bu gerçeğin dillendirilmemesi. Bir düşünün hangi çağdayız ve nereye gidiyoruz? Cinsel tercihler tabi ki insanların kişilik hakları fakat bunu gözümüze soka soka lanse etmelerine anlam veremiyorum açıkçası. Hepsi birbirinin çakması aynı model aynı konuşma şekli. Sokağa çıktığınız zaman daracık tayt şeklinde pantolon giyinen erkekleri görmüyor musunuz? Uzmanlar tarafından bunun sağlıksız olduğunu açıklandığı halde bunu yapmaktaki amaç nedir?

Peki nedir bu özendirme çabası? Devlet bu insanlara el atamıyor mu?

Kerimcan Durmaz Caner çalışır Samet Liçina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500