Nur Şubaşı Hayatını Kaybetti

Tatil için gittiği Selanik'te rahatsızlanan ve apar topar İstanbul'a dönmek zorunda kalan ünlü tiyatro ve dublaj sanatçısı Nur Subaşı 76 yaşında hayatını kaybetti.

Nur Şubaşı Hayatını Kaybetti
Nur Şubaşı Hayatını Kaybetti Meltem Yuksel
Bu içerik 747 kez okundu.

Tatil için gittiği Selanik'te rahatsızlanan ve apar topar İstanbul'a dönmek zorunda kalan ünlü tiyatro ve dublaj sanatçısı Nur Subaşı 76 yaşında hayatını kaybetti. zatürre teşhisi koyulan sanatçı, Florya’da özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

Tek kanallı dönemde TRT’deki ‘İftira Doğru' programındaki iftar duasını seslendiren Subaşı, Aynı zamanda Şirinler adlı çizgi filmin girişindeki seslendirmeyi de yapmıştı. Sanatçıyı yakından takip edenlerse usta ismin Jack Nicholsun'un sesi olduğunu da hemen hatırlayacaktır.

1942 yılında dünyaya gelen Nur Subaşı, Ankara Devlet Konservatuarı yüksek bölümünden mezun oldu. Önce Ankara Devlet Tiyatrosunda görev yaptıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu 1979 yılında kurulduğunda ilk tayin olanlardan biri oldu. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra pek çok sinema filminde seslendirme yapmıştır.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çağatay’ın Uğuru Ortaya Çıktı

 

 

Nur Subaşı Dublaj Ses Sanatçısı Ankara Selanik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500