Nurgül Yeşilçay'a İran’dan Veto

İran'lı yönetmen Bayram Fazlı'nın 'Güzel Cin' filminde rol alan Nurgül Yeşilçay’ın, İran Kültür Bakanı Abbas Salihi, tarafından kadrodan çıkartılması istendi.

Nurgül Yeşilçay'a İran’dan Veto
Nurgül Yeşilçay'a İran’dan Veto Meltem Yuksel
Bu içerik 1217 kez okundu.

İran Kültür Bakanı Abbas Salihi, ‘Güzel Cin’ filmde rol alan ve bir süredir çekimler için İran'da bulunan Nurgül Yeşilçay’ın kadrodan çıkartılmasını istedi.

Yeşilçay'ın, İran'lı yönetmen Bayram Fazlı ile çalıştığı filmin çekimleri İsfahan'da tamamlandı. Fakat filmle ilgili ilginç bir tartışma, ülkede gündem yarattı. Yapımcı Mehrdad Farid, "İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Abbas Salihi, bana ve yönetmen arkadaşımız Bayram Fazlı'ya filmden Nurgül Yeşilçay'ı çıkarmamızı istedi. Oyuncu kadrosunda veya çekimlerde herhangi bir değişiklik yapmak mümkün değil. Senaryoyu İran Sinema Örgütü'ne sunup filmin üretim lisansı için başvurduğumuzda Türk oyuncunun projede yer alacağı açık bir şekilde belirtilmişti. Yetkililer, buna rağmen projeye, onay verdiler" ifadesini kullandı.

Farid, 'Güzel Cin' filminin Türk ve İran ortak yapımı olduğu için projede tek taraflı değişiklik yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. Film için İran ve Türkiye'nin yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinde de gala töreni düzenleyeceklerini belirten yapımcı Şubat 2018'de Tahran'da gerçekleşecek olan Fajr Film Festivali'nde de sunmayı da planladığını söyledi.  

 

 

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tipi'den Sonra Sıra Kimsesiz Yaşar'da

 

 

 

 

 

 

 

Nurgül Yeşilçay İran Tahran Güzel Cin Güzel Cin Filmi İran Kültür Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500