Nusret’in Milyon Liralık Külliyesi

Tuz serpme hareketiyle dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, memleketi Erzurum Şenkaya'ya ilçesine bağlı Paşalı köyüne külliye yaptırdı. Yaklaşık 4,5 milyon TL’yi bulan külliye Haziran ayı içinde açılması planlanıyor.

Nusret’in Milyon Liralık Külliyesi
Nusret’in Milyon Liralık Külliyesi Meltem Yuksel
Bu içerik 1329 kez okundu.

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe'nin, doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyünde külliye yaptırdı.

Temmuz ayı içinde temeli atılan külliye 4 bin metrekare üzerine kuruldu. İçinde cami, Kuran kursu, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane bulunan külliyenin yapımı Haziran ayında bitecek.

Külliye hazır hale geldikten sonra müftülüğe devredilecek. Açılış Ramazan Bayramı'nın birince veya ikinci gününde yapılacak.

4 bin metrekare üzerine kurulan külliyenin maliyeti 4,5 milyon TL'yi buldu. Temel atma törenine işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayan Nusret Gökçe açılışta hazır bulunacak. Açılışa ayrıca ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Ali Ağaoğlu ve Ferit Şahenk de katılacak.

Gökçe, külliyenin ardından üç bin kişinin yaşadığı köyüne ise lise yaptıracak. Hemşehrilerine söz veren ünlü etçi çevre halkına iş imkânı sağlayacak projelere de imza atacak.

Külliyenin en büyük özelliği içinin ve çevresinin mermer olması. 20 Nisan'da açılması planlanan yapının çevre düzenlemeleri nedeniyle açılışı Haziran ayına ertelendi.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Aleyna Tilki Survivor’da

Nusret Nusret Gökçe Külliye Acun Ilıcalı Erzurum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500