O Şarkısını Kabe’ye Yazmış!

MFÖ grubuyla ölümsüzleşen ve çok sevdiğimiz şarkılara imzasını atan Mazhar Alason'un 'Yandım' şarkısını Kabe'ye yazdığını söylemesi sosyal medyanın gündemine oturdu. Alanson ayrıca, Master Chef yarışmacısı Murat Özdemir'in papağana yaptığı işkencenin şehit haberlerinden daha çok gündeme gelmesini de eleştirdi.

O Şarkısını Kabe’ye Yazmış!
O Şarkısını Kabe’ye Yazmış! Meltem Yuksel
Bu içerik 765 kez okundu.

Mazhar Alanson, Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konser verdi. Alanson’u dinlemek isteyen hayranları salonu tıklım tıklım doldurdu.

Şarkıları arasında konuşan sanatçı, Murat Özdemir tarafından işkence edilen ve daha sonra ölen papağan hakkında, "Adam papağanı ezmiş, öldürmüş. Kaç gündür bu mesele. Neler oluyor orada? Genç, babayiğit çocuk şehit olmuş, 6 aylık hamile karısı. Hayır, o öyle sayfada geçiyor. Papağan öldü, bir haftadır Türkiye konuşuyor, konuşuluyor" dedi.

‘Yandım’ şarkısını nasıl yazdığını anlatan Mazhar Alanson; “Yandım Yandım’ kısmını Medine’de yazdım. Yandım’ı birinci gün not defterime düşüyorum. İkinci gün ‘Ah ki ne yandım’ yazmışım. Şimdi ben nerede yazmış olduğumu söylemesem, şarkıyı size açıklamasam siz onu bir aşk şarkısı olarak dinliyorsunuz. Sonra bana şarkılar söyleten kadın mevzusu olmuş. Mesela ‘Baka baka doyamadım, hem kokladım da’ Kabe’yedir. Ama siz onu dinlerken aşk şarkısı zannedersiniz" ifadesiyle hayranlarında şaşkınlık yarattı.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dört Saatlik Yılbaşı Alışverişi

 

Master Chef Murat Özdemir Mazhar Alason MFÖ Kabe Yandım Yandım Yandım Yandım Dinle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500