"Okuduğunu Anlayan 'Evet' Demez"

Bir gazeteye röportaj veren ünlü sanatçı Bülent Ortaçgil, referanduma dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nilay Işık
Bu içerik 1062 kez okundu.

Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Bülent Ortaçgil, verdiği röportajda referanduma dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Anayasa değişikliği ve başkanlık sisteminin oylamaya sunulacağı referandum ile gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Ortaçgil, ilgi çekici ifadeler kullandı.

Normalde tartışma programlarını seven bir insan olmasına rağmen bu referandum sürecinde televizyon izlemeye tahammül edemediğini belirten sanatçı, felaket bir tartışma seviyesinin ve abuk subuk tercihlerin söz konusu olduğunu söyledi. Herkesin alternatif fikri olmadan kendi bildiğini söylemeye çalıştığı bu ülkede olayların gittiği yerden hiç hoşnut olmadığını ifade eden Ortaçgil, asgari müştereklerde birleşme ve uzlaşma gibi kültürlerin bizim toplumuzda gelişmemesi nedeniyle kimsenin kimseyle uzlaşmaya varamadığını dile getirdi.

Referandumda kullanacağı oyu açıklamayı reddeden sanatçı, oyunu hangi tarafa vereceğinin zaten belli olduğunu ve 'üç beş gerizekalı' olarak nitelendirdiği ünlülerin sosyal medya üzerinde başlattıkları bu akıma dahil olmayacağını söyledi. O isimlerle 'aynı gerizekalılık seviyesi'ne düşemeyeceğini belirten ünlü müzisyen, okuduğunu anlayan bir insanın bu referandumda 'evet' oyu kullanmasının mümkün olmadığını belirtti.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Suriyeli Mülteci 'İçerde' Oynuyor
 
Bülent Ortaçgil Bülent Ortaçgil Konser Bülent Ortaçgil Şarkıları Bülent Ortaçgil Referandum Bülent Ortaçgil Başkanlık Sistemi Referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500