Öldüremediler Hapse Atacaklar

Ajda Pekkan kendisi hakkında istenilen hapis cezasının şokunu yaşıyor.

Öldüremediler Hapse Atacaklar
Öldüremediler Hapse Atacaklar Meltem Yuksel
Bu içerik 1021 kez okundu.

Hafta sonu Twitter’da hakkında öldü haberleri çıkan Ajda Pekkan şimdilerde hapis istemiyle açılan davanın şokunu yaşıyor.

Tarabya Koyu’ndaki bin 200 metrekarelik arsaya villa yaptıran Pekkan son anda kararından vazgeçip villaya taşınmamı ve 2009 senesinde Edip ve Güli Şakru çiftine 3 milyon 750 bin dolara satmıştı. Fakat İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu 2012 senesinde lüks villanın onaylanmış projeye uygun olmayan PVC pencere takıldığını ve bodrum katına da pencere açılarak ahşap korulukların cam malzemeyle kaplandığını tespit etti.

Bütün bunların yeniden düzenlenmesi için villa sahibine 6 ay süre veren kurul, hiçbir değişikliğin yapılmadığını belirleyince suç duyurusunda bulundu. Süperstar hakkında takipsizlik kararı verilirken, evin yeni sahipleri olan Şakru çiftine Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası'na uygun olmayan düzenleme yüzünden dava açıldı.

Edinilen bilgilere göre, Edip ve Güli Şakru çifti villadaki aykırı düzenlemeleri kendilerinin yapmadığını öne sürdü. Hazine yetkilileri bunun üzerine sanatçı hakkında verilen takipsizlik kararına itiraz etti ve İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, değişiklikleri kimin yaptırdığının tespit edilmesi, delil araştırması için kararı bozdu.

Savcılık Ajda Pekkan ve villanın onarım projesini hazırlayan 12 kişi hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası'na uyulmadığı suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Süperstar’la Şakru çiftinin dosyaları ise birleştirildi.

ajda pekkan bodrum villa dava hapis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500