Orhan Aydın Serbest Bırakıldı

Tiyatrocu Orhan Aydın, sosyal medya paylaşımları sebebiyle sabah saatlerinde gözaltına alındı. Beyoğlu Emniyet Amirliği Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne getirilen Aydın, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Orhan Aydın Serbest Bırakıldı
Orhan Aydın Serbest Bırakıldı Meltem Yuksel
Bu içerik 545 kez okundu.

Tiyatrocu Orhan Aydın, sosyal medya paylaşımları sebebiyle sabah saatlerinde gözaltına alındığı Twitter hesabından duyurdu. Beyoğlu Emniyet Amirliği Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne getirilen Aydın, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Polis merkezinden ayrılırken açıklamada bulunan Aydın;  “Hakkımda iki tane ihbar dosyası var. Biri Erzurum'dan diğeri ise Antalya'dan geliyor. İlkine gerçekten çok güldüm, ikincisine de Emniyet Müdürlüğü'nde bile kahkaha attım.

47 yıldır bu coğrafyada sanat yürüten bir sosyalistten hiç kimse hiçbir biçimde ne yaparsa yapsın bir FETÖ'cü, bir darbeci çıkartamaz. Hayatımı darbelere karşı kurmuş ve oluşturmuş bir adamım. Dolayısıyla iki dosyada ifade verdim. İkisinin de davası ya sürecek ya da kapanacak. Bir diğer dava daha var, Vatan Caddesi'nde bir talimat var. Onun için de ifadeye gideceğim. Onun da ne olduğunu bilmiyorum. Eve geldiler gözaltına aldılar. Ortada herhangi bir darp ya da benzeri bir şey yok. İfademi verdim şimdi hastaneye gidiyorum. Hastanede darp edilmediğime dair rapor alacağım ve ardından serbest kalacağım" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tekne Gezileri Kazayla Sonuçlandı

Orhan Aydın Tiyatro Oyun Oyuncu Twitter FETÖ Darbe Polis Gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500