Osmanlı Sultanı Değil Gönüllerin Sultanı

Ünlü köşe yazarı Gülse Birsel, 2. Abdulhamit'in torunu olduğu gerekçesi ile Galatasaray'ın sahip olduğu Suada'da hak iddia eden Nilhan Osmanoğlu'na ithafen bir yazı yazdı.

Osmanlı Sultanı Değil Gönüllerin Sultanı
Osmanlı Sultanı Değil Gönüllerin Sultanı Nilay Işık
Bu içerik 1821 kez okundu.

Yazılarıyla gönüllerde taht kuran ünlü gazeteci Gülse Birsel, 2. Abdulhamit'in torunu olduğu gerekçesi ile Galatasaray'ın sahip olduğu Suada'da hak iddia eden ve dava açacağını söyleyen Nilhan Osmanoğlu'na ithafen bir yazı yazdı.

Son günlerde gündemi bir hayli meşgul eden Osmanoğlu meselesine köşesinde yer veren Birsel, 'Kusura bakma bebeğim artık prenses benim' başlıklı yazısıyla sosyal medya üzerinde bomba etkisi yarattı. Galatasaray Adası'nı vermeyeceğini çünkü artık o toprağın kendisinin kraliyet ailesine ait olduğunu ifade eden ünlü yazar, kraliyet ailesinin 80 milyon kişiden oluştuğunu belirterek Osmanoğlu'na tarihi bir ayar verdi. Kendisini Ordu Gölköylü Feyzullah Bey ile Uşak Merkez ilçesinden Asım Bey'in torunu Gülse Sultan olarak tanıtan Birsel, dedelerinin bir elma bahçesinin dahi olmadığını fakat İstiklal madalyalarının onlardan kendisine miras kaldığını söyledi.

Parlamenter rejimden sıkıldığını ifade eden Osmanoğlu'na cevap veren başarılı köşe yazarı; kendisinin, cumhuriyetin inşa ettiği devlet okullarında ilkokulu, liseyi ve üniversiteyi bedava okuyarak akabinde de dünyanın en 'kral' üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisansa kabul edilmesine yeten bir eğitim almasını sağladığını belirtti.

Yazısını 'Çok kral insanlardan İstiklal madalyalı Gazi Feyzullah ve Asım beylerin torunu ve gönüllerin sultanı Gülse Hanım' ifadesi ile sonlandıran Gülse Birsel, kaleme aldığı bu yazıyla sosyal medyaya damgasını vurdu.

 

MAGAZİNKAFE ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Bir Atatürk'e Sahip Çıkamadılar
 
Gülse Birsel Gülse Birsel Boy Gülse Birsel Instagram Gülse Birsel Nilhan Osmanoğlu Gülse Birsel Dizileri Gülse Birsel Yazıları Gülse Birsel Kitapları Nilhan Osmanoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500