Oya Aydoğan’ı Kaybettik!

Ünlü oyuncu ve sunucu Oya Aydoğan, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu hayatını kaybetti.

Oya Aydoğan’ı Kaybettik!
Oya Aydoğan’ı Kaybettik! Dilay Aydın
Bu içerik 17081 kez okundu.

 

Yeşilçam’ın en eski oyuncularından Oya Aydoğan, aort damarının yırtılması nedeniyle hastaneye kaldırılmasının ardından yaşam savaşına yenik düştü.

‘Akut Asendan Aorta Diseksiyonu’ tanısı koyulan Oya Aydoğan, 7 Mayıs 2016 gecesi acil servise kaldırılmış, daha sonra ise ameliyat edilmişti. Ameliyatın ardından yoğun bakımda tedavi altına alınan ünlü oyuncunun tüm sevenleri sağlığına kavuşmasını bekliyordu. Dün gece beyin ödeminin artması sonucu, tansiyon düşüklüğünün de eklenmesiyle tedaviye yanıt veremeyen Oya Aydoğan, bu sabah 07.15’te vefat etti.

Büyük bir talihsizlik sonucu aort damarı yırtılarak hastaneye kaldırılan Oya Aydoğan’ın geçtiğimiz günlerde tedaviye cevap vermediği bilgisi gelmişti. Kanamanın durdurulduğunu ancak göğsünde ve beyninde ödem oluştuğunu açıklayan doktorlar, bu gibi vakalarda hastaların acil servise bile yetişmesinin bir mucize olduğunu dile getirmiş, Aydoğan’ı kurtarmak için ellerinden geleni yapmıştı.

Ünlü oyuncunun sanat camiasından arkadaşları da sanatçıyı bir an olsun yalnız bırakmamıştı. Ziyarete gelerek uzun süre hastanede kalan Bülent Ersoy, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada arkadaşı Aydoğan ile ilgili gerçeği bir tek kendisinin bildiğini, bunu da kimseyle paylaşmayacağını belirtmişti.

Ameliyattan sonra atlatılan ilk 48 saatin ardından herkes umutla iyileşme sürecini beklemiş, ancak ünlü oyuncudan geri dönüş alamayan doktorlar, Aydoğan’ı uyutmaya devam etmişti.

Bu sabah gelen haberle tüm hayranlarını yıkan Oya Aydoğan için sosyal medya üzerinden başsağlığı mesajları yayınlandı. İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş, Özge Ulusoy gibi ünlü isimler de Oya Aydoğan’ı unutmayan isimler arasındaydı.

oya aydoğan oya aydoğan vefat etti oya aydoğan son durum oya aydoğan kimdir oya aydoğan beyaz tv son dakika magazin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500